60 سال پیش امروز ، روبی بریج 6 ساله به مدرسه راه افتاد و نشان داد که چگونه حتی دانش آموزان کلاس اول نیز می توانند دنباله دار باشند

خبرهای روز جهان

بریجز که در 6 نوامبر سال 1960 فقط 6 سال داشت ، قرار بود کلاس اول را در مدرسه ابتدایی ویلیام فرانتز در نیواورلئان آغاز کند. بریجز به عنوان اولین دانش آموز سیاه پوست که در مدرسه حضور داشت ، شانه های کوچک خود را ادغام کرد.

اولین روز حضور وی در ویلیام فرانتز چهار سال پس از آن صورت گرفت كه والدین سیاه پوست در نیواورلئان علیه هیئت مدیره مدرسه كلیسای اورلئان به دلیل عدم تشدید سیستم مدرسه در پی تصمیم براون علیه هیئت آموزشی كه در سال 1954 قوانین ایالتی را تعیین كرد ، به دادگاه شکایت كردند. ایجاد تفکیک در مدارس دولتی خلاف قانون اساسی بود.
سالی که پل ها وارد مدرسه شدند ، قاضی. جی اسكلی رایت دستور جدا سازی مدارس دولتی نیواورلئان را صادر كرده بود. با این وجود ، هیئت مدرسه پریش اورلئان قاضی را متقاعد كرد كه دانش آموزان سیاهپوست را ملزم به درخواست برای انتقال به مدارس كل سفیدها كند ، بنابراین بر اساس طرح عدالت برابر ، استعفا از قلمرو را محدود می كند.

در آن سال ، طبق EJI ، فقط پنج نفر از 137 دانش آموز کلاس اول سیاه پوستی که درخواست انتقال داده بودند پذیرفته شدند و فقط چهار نفر موافقت کردند که در آنجا شرکت کنند. پل ها در میان آنها بود.

“بریجز” که اکنون 66 سال دارد ، در سال 2010 به NPR گفت: “برای من که 6 ساله بودم ، واقعاً نمی دانستم چه خبر است.” منظور من تنها چیزی است که پدر و مادرم به من گفتند که می روم برای حضور در یک مدرسه جدید و رفتار من “.

هنگامی که پل ها وارد مدرسه شدند و به کلاس او رسیدند ، همه دانش آموزان دیگر عقب نشینی کرده بودند. او گفت که بقیه سال تحصیلی ، فقط او و معلم بود. و جمعیت همچنان خود را نشان می دادند ، در یک لحظه تابوت یک کودک کوچک را با یک عروسک سیاه به داخل آوردند.

بریجز گفت: “قبلاً درباره جعبه کابوس می دیدم.” “آن روزهایی است که من کاملاً به یاد می آورم واقعاً بسیار ترسیده ام.”

اما بریجز علی رغم انتقام گیری از خانواده اش در مدرسه ماند. فروشگاه های مواد غذایی از فروش به مادرش ، لوسیل خودداری کردند. طبق گفته خدمات پارک ملی ، پدرش ، ابون ، کار خود را از دست داد. او به NPR گفت که این عوارض به سختی در ازدواج آنها زیاد بود و تا زمانی که بریجز از کلاس ششم فارغ التحصیل شد ، آنها از هم جدا شدند.

سرانجام ، بریجز به کلاس دوم راه یافت. EJI گفت ، وقتی او این کار را کرد ، کلاس ورودی کلاس اول مدرسه هشت دانش آموز سیاه پوست داشت.

روبی بریجز در صحنه جوایز زن سال 2017 گلمور در تئاتر کینگز در نوامبر 2017 در نیویورک صحبت می کند.

CNN برای اظهار نظر به Bridges رسید اما پاسخی دریافت نکرد.

پل ها همچنان برای بسیاری الهام بخش هستند. در سال 2011 ، او به دفتر بیضی شکل دعوت شد ، جایی که نقاشی بزرگداشت پیاده روی او توسط نورمن راکول – زمانی که برای اولین بار در جلد یک مجله در 1964 منتشر شد ، مورد انتقاد قرار گرفت – در آنجا به نمایش درآمد.
به گفته بایگانی کاخ سفید ، رئیس جمهور باراک اوباما هنگام بازدید از وی به بریجز گفت: “من فکر می کنم این عادلانه است که بگویم اگر شما بچه ها نبودید ، من امروز اینجا نبودم.”
لوسیل که روبی می گوید او را هل داد برای حضور در مدرسه، این هفته در سن 86 سالگی درگذشت. روبی در یک پست اینستاگرامی ، مادرش را “قهرمان تغییر” خواند و افزود که اقدامات وی مسیر زندگی بسیاری را تغییر داده است.