هیچ توریستی مجاز نیست: کشورها هنوز مسافران را در طول Covid-19 نگه نمی دارند

خبرهای روز جهان

یادداشت سردبیر – به دلیل ماهیت غیر قابل پیش بینی همه گیری و واکنش های مختلف دولت ها به آن ، اطلاعات این داستان ممکن است به طور مکرر تغییر کند. در زمان انتشار در 13 نوامبر جاری بود.

(CNN) – سازمان ملل متحد 193 کشور جهان را به رسمیت می شناسد. و به نظر می رسد که همه (همراه با مناطق متعدد و کشورهای ناظر) رویکرد خاص خود را برای سفر و گردشگری در طی همه گیر Covid-19 دارند.
برخی از موارد مورد علاقه گردشگری ، مانند ترکیه ، ماه ها است که با محدودیت های زیاد ، از بازدید کنندگان استقبال می کنند. مقصد دیگر درهای خود را تا حدی و با احتیاط باز کرده اند. این شامل آرژانتین است که به تازگی اجازه بازدید از شهروندان فقط در کشورهای همسایه را داده است.

سپس کشورهایی هستند که دروازه های گردشگران احتمالی را بسته اند.

این لیست شامل بسیاری از کشورها یا سرزمینهایی است که به هیچ وجه برای گردشگران باز نیستند یا شرایطشان بسیار محدود است و باعث می شود تعطیلات سنتی در آنجا تقریبا غیرممکن باشد. برخی از اینها هرگز قرعه کشی بزرگی نبوده اند. اما بسیاری دیگر ، به ویژه در آسیا ، از محبوب ترین مکانها برای بازدید در جهان قبل از همه گیری بود.

تا زمان بازگشایی آنها ، ما باید به عکس ها و فیلم ها راضی باشیم تا رویاهای خود را برای بازدیدهای آینده تقویت کنیم. آنها بر اساس حروف الفبا بر اساس قاره یا منطقه اصلی و سپس کشور یا قلمرو ذکر شده اند. برای جزئیات روی پیوندها کلیک کنید:

آفریقا

در این قاره پهناور 54 کشور مستقل شناخته شده به همراه سرزمین ها و دولت های مستقل مستقل وجود دارد. برخی از کشورهای معروف – مانند مصر ، اتیوپی ، آفریقای جنوبی و تانزانیا – بازدید کننده را می پذیرند یا به زودی این کار را انجام می دهند.

CNN Travel با در دسترس قرار دادن اطلاعات بیشتر ، بخش آفریقا را گسترش می دهد. در همین حال ، برخی از کشورها هنوز به روی گردشگران باز نشده اند:

الجزایر: بزرگترین کشور در منطقه آفریقا ، خانه معماری پیشرفته در پایتخت الجزایر و هیپنوتیزم مناظر صحرا است. اما الجزایر پروازهای تجاری بین المللی ندارد و سفرها فقط به موارد بازگشت به کشور محدود می شود.
بوروندی: در حالی که رواندا همسایه باز است ، بوروندی کوچک در آفریقای مرکزی هنوز اجازه گردشگران را نمی دهد.
کامرون: گردشگران که به دلیل تنوع “آفریقا در مینیاتور” نامیده می شوند ، باید منتظر بمانند تا خودشان آن را ببینند.

آسیا

آسیا از پر بازدیدترین مقاصد جهان برخوردار است ، اما در قاره جهان نیز دارای شدیدترین محدودیت ها در زمینه گردشگری در طول همه گیر است:

مسیر پیاده روی بوتان

بوتان بخاطر مناظر خارق العاده اش – بهشت ​​کوهنوردان مشهور است.

خشخاش آبی

بوتان: این ملت کوچک و سعادتمند هیمالیا – که به دلیل اجتناب از اکثر دامهای مدرن شناخته می شود – پیش از همه گیری یکی از منزوی ترین افراد جهان بود. بنابراین جای تعجب نیست که اکنون به روی گردشگران بسته شده است.
برونئی: سلطنت اسلامی در جزیره گرمسیری بورنئو ، برونئی هرگز مقصد گردشگری بزرگی نبوده است. اما اگر می خواهید بروید ، باید صبر کنید.
چین: پرجمعیت ترین کشور جهان پروازهای محدودی را از کشورهای مختلف انجام می دهد ، اما هیچ یک از آنها برای گردشگران نیست. جنگجویان دیوار بزرگ ، شهر ممنوعه و سرخپوشان باید منتظر بمانند.
هنگ کنگ: هنگ کنگ شلوغ و پرانرژی ، یک منطقه ویژه اداری از چین ، در حال حاضر به روی گردشگران بسته شده است. به لطف “حباب سفر” جدیدی که از 22 نوامبر راه اندازی می شود ، استثنا فقط برای ساکنان سنگاپور ساخته شده است.

اتاق ها و سوئیت های هتل کاخ Umaid Bhawan در راجستان ، هند ، احساس می کنند که از یک دوره گذشته ، دارای وسایل دنیای قدیم ، روکش مبلمان و حیوانات تاکیدیک چشمگیر ، از بین رفته اند.

هند: از پس زمینه های گرم و آرام کرالا گرفته تا هیمالیای قدرتمند ، عجایب بسیاری از هند در حال حاضر به شدت به بقیه جهان محدود شده است. وب سایت Kayak گزارش می دهد که این محدودیت حداقل تا 30 نوامبر ادامه دارد.
اندونزی: این زنجیره عظیم جزیره ای که به دلیل غذاهای خوشمزه ، آبهای شفاف اقیانوس و فضای آرام بالی شناخته می شود ، برای برخی از بازدیدکنندگان بازگشایی شده است اما هنوز نه گردشگران.
ژاپن: از انرژی شگفت انگیز توکیو و زیبایی تاریخی کیوتو ، ژاپن برای برخی از مسافران تجاری آزاد است. اما گردشگران در انتظار هستند.
قزاقستان: این کشور آسیایی که محصور در خشکی است ، پروازها و بازدیدکنندگان محدودی را مجاز می داند ، اما برای گردشگران آماده دیدن مناطق بیابانی گسترده آن آزاد نیست.
لائوس: این سرزمین جذاب و سرسبز که در حال حاضر کمتر از همسایگان جنوب شرقی آسیا کامبوج و ویتنام در کانون توجه قرار گرفته است ، در سایه ها باقی مانده و برای همه جهانگردی بسته است.
ماکائو: توریست های بین المللی که امیدوارند از این مستعمره سابق پرتغال که به مقصد قمار تبدیل شده و اکنون یک منطقه اداری خاص از چین است ، دیدن کنند ، خوش شانس نیستند.
مالزی: از جذابیت های شهری کوالالامپور گرفته تا سواحل گرمسیری خیره کننده ، مناظر ، صداها و سلیقه های چند قومی مالزی باید منتظر بمانند.
مغولستان: مناظر خیره کننده استپ های وسیع مغولستان در حال حاضر فقط برای چشم شهروندان آن است.
میانمار: این کشور بودایی که قبلاً به عنوان برمه شناخته می شد ، پر از معابد نفیس و زیبایی های طبیعی چشمگیر بود که اخیراً پس از دهه ها انزوا آغاز به کار کرد. اما همه گیری نقطه پایان آن را گذاشته است.
کره شمالی: این ملت تحت رهبری کمونیست ها “پادشاهی ارمیت” را هیچ چیز نمی نامند. حتی قبل از همه گیری ، این یکی از منزوی ترین ملتها در جهان بود. خط پایین: بدون تعطیلات در پیونگ یانگ.
فیلیپین: این همه جزیره دوست داشتنی! خیلی سواحل دوست داشتنی! متأسفانه ، آنها به روی گردشگران بسته شده اند.
تصاویر گردشگری سریلانکا

مزارع چای سریلانکا یک سبز غنی و زرق و برق دار است.

مجوز گردشگری سریلانکا

سری لانکا: مسافران باید منتظر بمانند تا از جذابیت های این کشور جزیره ای زیبا (چای ، فیل ، معماری منحصر به فرد) در سواحل شرقی هند بهره مند شوند.
تایوان: این جزیره زیبا که به دلیل غذاهای خود مزه دار شده است یکی از بهترین رکوردها را در جهان در داشتن Covid-19 دارد. بنابراین می دانید این به چه معناست – تعطیلات اینجا نیست.
تایلند: تایلند با پایتخت هیجان انگیز خود ، بانکوک ، مردم صمیمی و انبوه سواحل مطبوع ، یکی از مقصد های مورد علاقه جهان است. فقط لیست محدودی از افراد می توانند مراجعه کنند و این شامل تعطیلات کوتاه مدت نمی شود.

Sake چیزی فراتر از یک نوشیدنی است. ببینید چه اتفاقی می افتد وقتی یکی از سرآشپزهای برتر ویتنام خلاقیت ایجاد می کند و از این شراب برنج در غذاهای خود استفاده می کند.

ویتنام: هانوی بخشنده سریع شهر هوشی مین. دنیای دیگر خلیج Ha Long. تعجبی ندارد که مردم اینجا را دوست دارند. اما برای هر نوع گردشگری بسته است. در واقع ، ویتنام در حال حاضر یکی از بسته ترین کشورهای جهان است.

استرالیا و اقیانوس آرام جنوبی

در اینجا وضعیت بازدیدکنندگان از دورترین و زیباترین مناطق جهان وجود دارد ، جایی که مهار Covid-19 بسیار جدی گرفته می شود.

استرالیا: شگفتی های سیدنی ، ملبورن و صخره بزرگ سد باید منتظر بمانند تا این قاره ملت به روی گردشگران باز شود.
جزایر کوک: غواصی عالی و عجایب ناهموار Rarotonga برای گردشگران ممنوع است.
میکرونزی: دولت های میکرونزی متشکل از چهار ایالت ، از جمله Yap ، و بیش از 600 جزیره ، هیچ مورد تایید شده ای از Covid-19 نداشته است و از تعطیلات دعوت نمی کند که این رکورد را به خطر بیندازند.
کیپ Reinga شمالی ترین نقطه جزیره شمالی نیوزیلند است.  فانوس دریایی یک جاذبه گردشگری دوست داشتنی است.

کیپ Reinga شمالی ترین نقطه جزیره شمالی نیوزیلند است. فانوس دریایی یک جاذبه گردشگری دوست داشتنی است.

شاتر استوک

نیوزلند: چه کسی نمی خواهد به آنجا برود؟ نیوزیلند با یخچال های طبیعی ، آتشفشان ها و سواحل بسیار زیبا و زیبا است – و کار بالایی را در زمینه مدیریت همه گیر انجام داده است. اما جای تعجب نیست که هنوز اجازه بازگشت به گردشگران داده نشده است.
جزایر سلیمان: با غرق شدن در تاریخ جنگ جهانی دوم و احاطه در اقیانوس آرام آبی ، جزایر سلیمان اولین پرونده Covid-19 خود را در اوایل ماه اکتبر به ثبت رساندند و بازدید کنندگان بین المللی از آن ممنوع است.
غواصان سرزمین مشهور وانواتو از بانجی پرش الهام گرفتند.

غواصان سرزمین مشهور وانواتو از بانجی پرش الهام گرفتند.

یان لوید نووباور / CNN

وانواتو: غواصی در کشتی ، حفره های شنای آب شیرین و غواصان زمینی (که از برج می پرند در حالی که به انگور متصل هستند) باید صبر کنند زیرا وانواتو حداقل تا پایان سال به روی بازدید کنندگان بسته است. این کشور اولین پرونده Covid-19 خود را در ماه نوامبر ثبت کرد.

اروپا

برخلاف آسیا ، بخش عمده ای از اروپا برای مسافران بسیار بازتر بوده است – حداقل برای سایر اروپاییان و کشورهای منتخب با نرخ پایین ویروس کرونا. (هر چند شهروندان ایالات متحده در لیست دعوت بسیاری از آنها نیستند). با روی کار آمدن Covid-19 در نوامبر امسال در اروپا ، ما در صورت تغییر آن نظارت خواهیم کرد. در همین حال ، در اینجا یک لیست کوتاه از مناطق بدون گردشگری وجود دارد:
جورجیا: نشستن بین روسیه و ترکیه ، جذابیت های گرجستان – از جمله کوه های قفقاز و کشور معروف شراب آن – در حال حاضر محدودیت مسافران اوقات فراغت را ندارد.

خاورمیانه

خاورمیانه مدتهاست که تخیلات مسافران را شکار می کند. اما در اینجا لیستی سریع از مکان های معروف که باید منتظر بمانید وجود دارد:

09 TWL دریای مرده

خط ساحلی جنوب غربی دریای مرده در اسرائیل. این حجم آب هزاران سال مردم را مجذوب خود کرده است.

بیل ویر / CNN

اسرائيل: این کشور غنی از تاریخ تازه از قفل دوم Covid-19 خارج شده است. گردشگران باید منتظر جهان وطن تل آویو ، اورشلیم باستان و دریای مرده باشند.

آمریکای شمالی

ملت ها و سرزمین های آمریکای شمالی در مورد گردشگران واکنش بسیار متفاوتی داشته اند ، اما بیشتر آنها اکنون حداقل تا حدی باز هستند. در اینجا مکان هایی است که برای دیدن باید منتظر بمانید:

جزایر ویرجین انگلیس: این دارایی های انگلیس در کارائیب که توسط خورشید بوسیده اند ، گردشگران را از این کار دور نگه می دارند ، اما فقط تا پایان ماه نوامبر. از اول دسامبر ، Tortola و سایر جزایر BVI برای مسافران دوباره باز می شوند. در اینجا بیشتر بدانید
کانادا: این سرزمین وسیع پیشنهادات زیادی دارد – شهرهای پیچیده ای مانند ونکوور و مونترال و بیابانی خیره کننده در کوه های کانادا و سواحل ناهموار اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام. ما باید از عکس ها ، خاطرات و رویاهای سفرهای آینده رضایت داشته باشیم تا اینکه کانادایی های دوستانه تصمیم بگیرند که با خیال راحت گردشگران را به عقب برگردانند.

آمریکای جنوبی

موارد دلخواه آمریکای جنوبی مانند پرو و ​​برزیل باز است ، اما برخی از کشورها هنوز محدودیت ندارند:

شیلی: دریاچه های زیبا ، قله های سر به فلک کشیده آند ، جذاب کویر آتاکاما و بیابان حیرت انگیز پاتاگونین شیلی فعلاً به روی گردشگران بسته است.
سورینام: این مستعمره سابق هلند در سواحل شمال شرقی آمریکای جنوبی که به دلیل پایتخت چند فرهنگی پاراماریمو شناخته شده است ، به جز پروازهای امدادی از هلند بسته است.
با بازگشایی ، جذابیت های پایتخت اروگوئه ، مونته ویدئو در انتظار هستند.

با بازگشایی ، جذابیت های پایتخت اروگوئه ، مونته ویدئو در انتظار هستند.

شاتر استوک

اروگوئه: این همسایه کوچک و سرزنده بین غول های برزیل و آرژانتین به دلیل سواحل ، پایتخت جهان وطن مونته ویدئو و گوشت های خوشمزه محبوب است. در حالی که ممکن است برخی خارجی ها به دلایل دیگری وارد کشور شوند ، در حال حاضر گردشگری از میز خارج است.

منابع بیشتر

در اینجا برخی از پیوندها وجود دارد که می توانید از جزئیات بیشتری مطلع شوید:

وزارت امور خارجه آمریكا كشورهای مختلفی را برای شهروندان آمریكایی در نظر گرفته است كه اغلب حاوی اطلاعات مورد علاقه شهروندان سایر ملل نیز هستند.

بعضی از کشورها ممکن است در این جمع بندی ظاهر نشوند زیرا CNN Travel نتوانست با منابع رسمی دولت یا گردشگری وضعیت محدودیت هایشان را تأیید کند یا اینکه قبل از همه گیری از ترافیک گردشگری بسیار محدودی برخوردار بودند. با در دسترس قرار دادن اطلاعات بیشتر یا تغییر شرایط ، این لیست به صورت دوره ای به روز می شود.