مک کانل پس از سقوط با از سرگیری سنا بازگشت

خبرهای روز جهانCNN

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، پس از یک دوره بهبودی در پی سقوط، به سنا بازگشت.

مک کانل صبح دوشنبه وارد کاپیتول هیل شد و به سؤالات CNN در مورد چگونگی احساسش پس از گذراندن چند هفته گذشته پس از سقوط که در آن دچار ضربه مغزی و شکستگی دنده شد، پاسخی نداد. CNN به طور انحصاری مک کانل را در کاپیتول مشاهده کرد.

مک کانل روز جمعه در کاپیتول بود، اما دوشنبه اولین روز بازگشت رهبر جمهوری خواه مجلس سنا است. مجلس نمایندگان و سنا هر دو پس از دو هفته تعطیلی به جلسه امروز بازگشتند.

مک کانل همچنین به سوالی درباره اینکه چگونه دموکرات ها می خواهند به طور موقت سناتور دایان فاینشتاین را در کمیته قضایی جایگزین کنند، پاسخی نداد. غیبت فاینشتاین در زمان بهبودی او از بیماری زونا، رسیدگی به نامزدهای قضایی را برای دموکرات‌ها دشوارتر می‌کند و درگیری احتمالی با جمهوری‌خواهان را ایجاد می‌کند، زیرا آنها به دنبال جایگزینی او هستند.

مک کانل ماه گذشته پس از اینکه در یک مراسم شام در واشنگتن دی سی از پا افتاد و افتاد، در بیمارستان بستری شد. او قبل از اینکه برای فیزیوتراپی به مرکز توانبخشی بستری شود، به دلیل ضربه مغزی و شکستگی دنده تحت درمان قرار گرفت.

در آن زمان، یکی از دستیاران مک‌کانل به سی‌ان‌ان گفت: «بسیار متداول است که تحت فیزیوتراپی برای بازیابی قدرت پس از بستری شدن در بیمارستان قرار بگیریم».

مک کانل، که 81 سال سن دارد، در 25 مارس مرکز فیزیوتراپی را ترک کرد. رهبر جمهوری خواه مجلس سنا در بیانیه ای گفت که به دنبال توصیه های فیزیوتراپیست های خود، “چند روز آینده را برای کنتاکی ها و جمهوری خواهان کار خواهد کرد. کنفرانس از خانه.”

مک کانل افزود که او “مکرر با همکاران سنا و کارمندانم در تماس است. من مشتاقانه منتظر هستم که شخصاً به زودی به سنا برگردم.”

در اوایل سال جاری، مک کانل طولانی ترین رهبر حزب در تاریخ سنا شد.

در زمان غیبت او، جمهوری خواهان سنا که با مک کانل صحبت کردند، گفتند که او برای بازگشت به مجلس احساس خارش دارد. جمهوری خواه شماره 2 سنا، اقلیت ویپ جان تون، خاطرنشان کرد که برای بازگشت “مضطرب” است و جان کورنین، سناتور تگزاس به خبرنگاران گفت که مک کانل در حال “همه زدن” برای بازگشت به کاپیتول است.

این اولین سقوط مک کانل نبود. چندین سال پیش، او در اثر سقوط در خانه اش در کنتاکی، کتف خود را شکست.

جمهوریخواه ارشد تنها سناتوری نیست که از غیبت طولانی مدت بازگشته است.

در سراسر راهرو، جان فترمن، سناتور دموکرات، پس از دریافت درمان بستری برای افسردگی بالینی در مرکز ملی پزشکی نظامی والتر رید، به سنا بازخواهد گشت. فترمن در پایان ماه گذشته از بیمارستان مرخص شد.

فاینشتاین پس از درمان در بیمارستان و سپس در خانه به دلیل زونا در مجلس سنا غایب بوده است. هنوز مشخص نیست دقیقا چه زمانی ممکن است برگردد.