“ما در نقطه اوج هستیم:” از گزارش مشاغل در روز جمعه چه انتظاری داریم

خبرهای روز جهان


مینیاپولیس
CNN

بازار کار ایالات متحده حتی زمانی که سایر بخش‌های اقتصاد کند شده‌اند، حمل‌ونقل با کامیون را ادامه داده است.

اما در میان تلاش‌های یک ساله فدرال رزرو برای کاهش تورم از طریق سرکوب تقاضا، این سفر با اکتان بالا نشانه‌هایی از فرسودگی را نشان می‌دهد.

کاهش مشاغل در حال افزایش است، فعالیت استخدامی شتاب خود را از دست می دهد، و عدم اطمینان در مورد اینکه چگونه آشفتگی اخیر بخش بانکی می تواند در اقتصاد موج بزند، در حال فروپاشی است.

«من فکر می‌کنم تصویری که برای من بیشتر خلاصه می‌کند در کجای بازار کار هستیم تصویر توییت کرد جولیا پولاک، اقتصاددان ارشد در سایت استخدام آنلاین ZipRecruiter، گفت: توسط اقتصاددان ارشد بلومبرگ، که نشان می‌دهد در حال حاضر اشاره به کاهش مشاغل بیشتر از اشاره به کمبود نیروی کار در تماس‌های درآمدی است. این یک تغییر بزرگ پس از آن است که سال‌های 2021 و 2022 سال‌های کمبود نیروی کار بود و همه در مورد اینکه چگونه برای یافتن کارگر تلاش می‌کردند صحبت می‌کردند.»

او افزود: “ما اکنون در نقطه اوج هستیم.”

زمانی که اداره آمار کار گزارش مشاغل مورد انتظار برای ماه مارس را حذف کرد، این که چقدر تغییر وجود دارد، می تواند حتی بیشتر از روز جمعه مشخص شود.

بر اساس گزارش Refinitiv، اقتصاددانان انتظار دارند که افزایش ماهانه مشاغل کاهش یابد و برآوردهای اجماع در سطح 239000 باشد. این کاهش قابل توجه نسبت به 311000 شغل در ماه فوریه و کاهش قابل توجهی از سود خالص 504000 در ژانویه است.

Refinitiv نرخ بیکاری ماهانه را 3.6٪ ثابت نگه می دارد. میانگین ساعات کار در هفته بدون تغییر در 34.5; و میانگین درآمد فقط اندکی (0.1 واحد درصد) به 0.3 درصد در ماه افزایش می یابد، که رشد متوسط ​​درآمد ساعتی سالانه را از 4.6 درصد به 4.3 درصد کاهش می دهد.

اگر داده‌های بازار کار که تا کنون در این هفته منتشر شده‌اند به عنوان یک نماینده عمل می‌کنند، گزارش مشاغل ماه مارس باید خنک‌کننده قابل‌توجهی را نشان دهد:

روز سه شنبه، آخرین مطالعه در مورد گردش کار نشان داد که فرصت های شغلی در ایالات متحده برای اولین بار در بیش از یک سال و نیم به زیر 10 میلیون کاهش یافت. بر اساس نظرسنجی باز کردن شغل و گردش کار BLS، تعداد مشاغل موجود در ماه فوریه به 9.93 میلیون کاهش یافت.

آخرین کاهش در فرصت های شغلی نشان می دهد که بازار کار در حال نشان دادن کسادی است: تعداد مشاغل موجود به ازای هر کارجو اکنون کمتر از 1.7 است. در ژانویه، این نسبت تقریباً 1.9 بود.

آگهی‌های شغلی آنلاین در هفته‌های اخیر عقب‌نشینی مشابه، اگر نگوییم افزایش یافته، نشان می‌دهند. داده های آزمایشگاه Indeed Hiring نشان می دهد که از 24 مارس، پست ها – هم به طور کلی و هم جدید – نسبت به یک ماه قبل کاهش یافته است.

نیک بونکر، رئیس تحقیقات اقتصادی آزمایشگاه Indeed Hiring به سی‌ان‌ان گفت: علاوه بر این، سهم پست‌هایی از مزایای تبلیغاتی مانند بیمه درمانی، مرخصی با حقوق و برنامه‌های بازنشستگی کاهش یافته است.

او گفت: «این نشان می‌دهد که شاید رقابت برای استخدام در حال حاضر کمرنگ شده است.

در روز چهارشنبه، آخرین گزارش مشاغل بخش خصوصی از پردازشگر حقوق و دستمزد ADP با 145,000 برای ماه مارس رسید که کمتر از حد انتظار بود.

کارفرمایان از یک سال استخدام قوی عقب نشینی می کنند. نلا ریچاردسون، اقتصاددان ارشد ADP، در بیانیه‌ای گفت و رشد دستمزد، پس از یک دوره سه ماهه، در حال کاهش است.

و صبح پنجشنبه، Challenger Gray & Christmas گزارش داد که کارفرمایان ایالات متحده 89703 شغل را در ماه مارس کاهش دادند، افزایشی 15 درصدی نسبت به فوریه و بیش از سه برابر نسبت به سال قبل (زمانی که بهبود بازار کار هنوز در نوسان بود).

طبق گزارش چلنجر، برنامه‌های استخدام به 9044 کاهش یافت که پایین‌ترین رقم در ماه مارس از سال 2015 بود.

کاهش مشاغل در ماه مارس، مجموع سه ماهه اول را به 270,416 نفر رساند که آن را به هفتمین اعلام کاهش مشاغل در سه ماهه اول در طول 35 سال گذشته تبدیل کرد.

تقریبا نیمی از اخراج ها از بخش فناوری است، جایی که بسیاری از شرکت ها پس از استخدام بیش از حد در طول همه گیری، به طور قابل توجهی کاهش می یابند. بر اساس گزارش چلنجر، شرکت‌های مالی با 30635 شغل، دومین کاهش شغل را در سال گذشته اعلام کردند.

همچنین در روز پنجشنبه، آخرین داده های هفتگی مطالبات بیکاری نشان داد که مطالبات مستمری که توسط افرادی که بیش از یک هفته است مقرری بیکاری دریافت کرده اند، به سیر صعودی خود ادامه داده و به 1.823 میلیون نفر در هفته منتهی به 25 مارس رسیده است که بالاترین سطح از آن زمان است. دسامبر 2021. طبق گزارش Refinitiv، اقتصاددانان انتظار 1.699 میلیون را داشتند.

ادعاهای هفتگی در مجموع به 228000 رسید که نسبت به کل بازنگری شده رو به بالا در هفته قبل کمتر است اما بالاتر از انتظارات اقتصاددانان از 200000 بود. (با شروع گزارش روز پنجشنبه، وزارت کار یک سری اصلاحات قابل توجه در داده های سال های اخیر انجام داد تا پویایی های دوران همه گیر را بهتر توضیح دهد).

قدرت کلی بازار کار – و تقاضای مداوم در صنایع کم اشتغال مانند اوقات فراغت و مهمان‌نوازی و همچنین مراقبت‌های بهداشتی – بیش از خسارات مشاهده شده در فناوری و مالی را جبران می‌کند.

هنوز ابهام در مورد میزان اخراج ها و سایر اخراج ها در بازار کار گسترده تر وجود دارد. و این عدم اطمینان تنها در هفته های اخیر در نتیجه آشفتگی در صنعت بانکداری افزایش یافته است.

دانیل ژائو، اقتصاددان ارشد در Glassdoor، به سی‌ان‌ان گفت: «لزوماً نیازی به شکست سایر بانک‌ها نیست تا تأثیر آن دیده شود». اما اگر تأثیر این باشد که بانک‌ها از وام‌دهی به کسب‌وکارها عقب نشینی کنند، و این امر مانع از ادامه افزایش تعداد کارمندان آن‌ها می‌شود، ممکن است تأثیر آن را بر بازار کار از طریق آن اثرات موجی ظریف ناشی از مشکلات بانکی که در ماه مارس آغاز شد، ببینیم. ”

ژائو گفت که برای مشاهده هر یک از این اثرات موجی در گزارش مشاغل مارس خیلی زود است و افزود که او هنوز در حال پیش بینی افزایش شغل ماهانه در قلمرو 200,000 تا 300,000 است. با این حال، ژائو خاطرنشان کرد که معیارهای خاصی را در گزارش مشاغل که می‌تواند نشان دهد آیا بازار کار ایالات متحده از اوج‌های پس از همه‌گیری خود کند می‌شود یا شروع به سقوط به سمت منطقه رکود می‌کند، از نزدیک زیر نظر خواهد داشت.

برخی از علائم قرمز بالقوه می تواند شامل موارد زیر باشد: اگر تعداد مشاغل سرفصل بین صفر تا 200000 باشد و اگر نرخ بیکاری 0.2 درصد یا بیشتر افزایش یابد.

من فکر می کنم نگرانی این است که بیشتر شبیه شروع یک رکود اقتصادی است، زیرا ما قبلاً شاهد افزایش 0.2 درصدی بودیم. [in the jobless rate] از ژانویه تا فوریه. “بنابراین اگر ما یکی دیگر را ببینیم، شروع به جمع شدن می کند.”

وی افزود: علاوه بر این، کاهش میانگین ساعات کاری در هفته می تواند نشان دهنده این باشد که عرضه به اندازه کافی به جایی رسیده است که مشاغل مجبور به کاهش ساعات کاری هستند.

اقتصاددانان، به طور کلی، هنوز هم عامل رکود در اواخر امسال هستند. و اگرچه به احتمال زیاد “کوتاه و کم عمق” است، طبق تحقیقات جدید هیئت کنفرانس، رکود بر برخی صنایع بیش از سایرین تاثیر خواهد گذاشت.

عضویت و گروه تحقیقاتی تجاری این هفته شاخص ریسک از دست دادن شغل را منتشر کرد که تخمین می‌زند چه صنایعی در طول رکود بیشترین ضررهای شغلی را متحمل می‌شوند.

بر اساس یافته های این سازمان، صنایعی که بیشترین ریسک را دارند شامل خدمات اطلاعاتی، حمل و نقل و انبارداری و ساخت و ساز می شود.

با رونق گرفتن تجارت الکترونیکی و دورکاری، اشتغال در این صنایع در طول همه گیری همه گیر افزایش یافت. با این حال، با بازگشت مردم به کار و تغییر مخارج به سمت صنایع خدمات محور، این محیط تغییر کرده است. علاوه بر این، نرخ های بهره بالا وام گرفتن را پرهزینه تر کرده و صنایعی مانند مسکن را ضعیف کرده است.

ردیف بعدی صنایع طبقه بندی شده با ریسک “بالا” عبارتند از: تعمیرات، خدمات شخصی و سایر خدمات. تولید؛ تجارت عمده فروشی؛ و املاک و مستغلات صنایع با ریسک “خیلی کم” یا “کم” شامل خدمات آموزشی خصوصی، مراقبت های بهداشتی، اشتغال بخش دولتی، خرده فروشی، خدمات غذایی، و هنر و سرگرمی می شود.

گزارش مشاغل روز جمعه آخرین عکس فوری ماهانه اشتغال قبل از نشست سیاست گذاری بعدی فدرال رزرو در 2 تا 3 مه خواهد بود، زیرا داده های آوریل در 5 می منتشر خواهد شد.

و در حالی که گزارش مارس احتمالاً نشان دهنده کند شدن مداوم در بازار کار – به ویژه افزایش دستمزدها و رشد مشاغل است – احتمالاً فدرال رزرو را از تصویب افزایش سه ماهه متوالی سوم در ماه مه منصرف نخواهد کرد، اقتصاددان برجسته آمریکایی Oxford Economics نانسی واندن هوتن روز سه شنبه در یادداشتی نوشت.

او نوشت: «اعتدال برای متقاعد کردن فدرال رزرو به اندازه کافی برای بازگرداندن تورم به هدف 2 درصدی خود کافی نیست.

آکسفورد اکونومیکس انتظار دارد در نشست‌های ماه مه و ژوئن فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را یک‌چهارم واحد افزایش دهد.

انتظار می رود اداره آمار کار گزارش مشاغل مارس خود را در روز جمعه در ساعت 8:30 صبح به وقت شرقی منتشر کند.