فروشگاه‌های بزرگ می‌توانند با نصب پنل‌های خورشیدی بر روی پشت بام‌شان، به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و صرفه‌جویی میلیون‌ها نفر کمک کنند. پس چرا تعداد بیشتری از آنها این کار را انجام نمی دهند؟

خبرهای روز جهانCNN

از آنجایی که ایالات متحده تلاش می کند وابستگی شدید خود به سوخت های فسیلی را از بین ببرد و به سمت منابع انرژی پاک تر روی آورد، بسیاری از کارشناسان به راه حل امیدوارکننده ای چشم دوخته اند: فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید در محله شما.

پشت بام ها و فضای پارکینگ موجود در غول های خرده فروشی مانند Walmart، Target و Costco عظیم است. و این فضاهای عمدتاً خالی به عنوان پتانسیل استفاده نشده برای انرژی خورشیدی معرفی می شوند که می تواند به ایالات متحده کمک کند تا وابستگی خود به انرژی خارجی را کاهش دهد، انتشار گازهای گلخانه ای گرمایش سیاره را کاهش دهد و میلیون ها دلار را برای شرکت ها در این فرآیند صرفه جویی کند.

طبق گفته این شرکت، در فروشگاه IKEA در بالتیمور، نصب پنل های خورشیدی بر روی پشت بام و بالای پارکینگ فروشگاه، میزان انرژی مورد نیاز برای خرید فروشگاه را تا 84 درصد کاهش داد و هزینه های آن را از سپتامبر تا دسامبر 2020 به میزان 57 درصد کاهش داد. (این پنل ها همچنین سایه های مفیدی برای خنک نگه داشتن خودروهای مشتریان در روزهای گرم و آفتابی ارائه می دهند.)

از فوریه 2021، IKEA دارای 54 آرایه خورشیدی در 90٪ از مکان های خود در ایالات متحده بود.

طبق گزارش سازمان غیرانتفاعی Environment America و شرکت تحقیقاتی Frontier Group، فروشگاه‌ها و مراکز خرید بزرگ فضای کافی برای تامین نیمی از برق مورد نیاز سالانه خود از انرژی خورشیدی دارند.

این گزارش نتیجه گرفت که استفاده از پتانسیل کامل خورشیدی روی پشت بام این فروشگاه‌ها می‌تواند برق کافی برای تامین برق تقریباً 8 میلیون خانه متوسط ​​تولید کند و همان میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای گرمایش سیاره را کاهش می‌دهد که 11.3 میلیون خودروی گازسوز از جاده خارج می‌شوند.

طبق این گزارش، برای مثال، متوسط ​​فروشگاه Walmart دارای 180000 فوت مربع پشت بام است. در این گزارش آمده است که این تقریباً به اندازه سه زمین فوتبال و فضای کافی برای پشتیبانی از انرژی خورشیدی است که می تواند انرژی معادل 200 خانه را تامین کند.

یوهانا نویمان، مدیر ارشد کمپین محیط زیست آمریکا برای 100% تجدیدپذیر، “هر سقفی در آمریکا که انرژی خورشیدی تولید نمی کند، پشت بامی است که هدر می رود، زیرا ما تلاش می کنیم وابستگی خود به سوخت های فسیلی و درگیری های ژئوپلیتیکی ناشی از آنها را قطع کنیم.” به CNN گفت. اکنون زمان آن است که به تولید انرژی تجدیدپذیر محلی متمایل شویم و جایی بهتر از پشت بام فروشگاه‌های بزرگ آمریکا وجود ندارد.»

نقشه آب و هوای خورشیدی روی پشت بام بزرگ

حامیان درگیر در برنامه‌های آموزش کارگران انرژی پاک به سی‌ان‌ان می‌گویند که انقلاب خورشیدی در خرده‌فروشی‌های جعبه‌های بزرگ نیز برای جوامع محلی، رشد اقتصادی را تحریک می‌کند و در عین حال با بحران آب‌وهوایی مقابله می‌کند، که آسیب‌های نامتناسبی را به جوامع حاشیه‌نشین وارد کرده است.

نویسندگان این گزارش به سی ان ان گفتند، با این حال، تنها بخشی از فروشگاه های بزرگ در ایالات متحده، روی پشت بام های خود یا سایبان های خورشیدی در پارکینگ ها استفاده می کنند.

سی ان ان با پنج خرده فروش برتر ایالات متحده – Walmart، Kroger، Home Depot، Costco و Target – تماس گرفت تا بپرسد: چرا روی سقف خورشیدی بیشتر سرمایه گذاری نکنید؟

بسیاری از کارشناسان انرژی های تجدیدپذیر به انرژی خورشیدی به عنوان یک راه حل نسبتا ساده برای کاهش هزینه ها و کمک به مهار انتشار سوخت های فسیلی اشاره می کنند، اما شرکت ها به موانع متعددی اشاره می کنند – مقررات، هزینه های نیروی کار و یکپارچگی ساختاری خود پشت بام ها – که از گسترش بیشتر آنها جلوگیری می کند. فرزندخواندگی

ادوین کاون، استاد مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه کرنل، گفت که نیاز به این نوع ابتکارات انرژی پاک با شتاب گرفتن بحران آب و هوا “بدون شک فوری” می شود.

کوئن به سی ان ان گفت: «به بیان خفیف، ما پشت توپ هشت هستیم. من دوست داشتم 15 سال پیش به جای پنج سال پیش در فضای تجاری، مشوقی برای مشوق های انرژی خورشیدی پشت بام ببینم. هنوز مقدار زیادی کار برای انجام دادن وجود دارد.»

نیومن گفت والمارت، بزرگترین خرده فروش کشور، دارای بیشترین پتانسیل خورشیدی است. بر اساس این گزارش، والمارت حدود 5000 فروشگاه در ایالات متحده و بیش از 783 میلیون فوت مربع فضای روی پشت بام – مساحتی بزرگتر از منهتن – و بیش از 8974 گیگاوات ساعت پتانسیل خورشیدی سالانه روی پشت بام دارد.

در این گزارش آمده است که این برق برای تامین برق بیش از 842000 خانه کافی است.

سخنگوی والمارت، ماریل مسیه، به سی‌ان‌ان گفت که این شرکت در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر در سراسر جهان مشارکت دارد، اما بسیاری از آنها تاسیسات خورشیدی روی پشت بام نیستند. این شرکت گزارش داده است که پروژه های بادی و خورشیدی در محل و خارج از سایت را تکمیل کرده یا پروژه های دیگری را در دست توسعه با ظرفیت تولید بیش از 2.3 گیگاوات انرژی تجدیدپذیر داشته است.

نیومن گفت Environment America چند بار با والمارت ملاقات کرده است و از خرده فروش خواسته است که متعهد به نصب پنل های خورشیدی بر روی پشت بام ها و پارکینگ ها شود. این شرکت گفته است که قصد دارد تا سال 2035 100 درصد انرژی خود را از طریق پروژه های تجدیدپذیر تامین کند.

نیومن به سی‌ان‌ان گفت: «از میان همه خرده‌فروش‌ها در آمریکا، والمارت می‌تواند بیشترین تأثیر را داشته باشد، اگر خورشیدی روی پشت بام را در تمام فروشگاه‌های خود قرار دهند». و برای ما، این گزارش نشان می‌دهد که اگر این تصمیم را بگیرند چقدر می‌توانند تأثیر بگذارند.»

به گفته Environment America، والمارت تا پایان سال مالی 2021 تقریباً 194 مگاوات ظرفیت خورشیدی در تأسیسات ایالات متحده و ظرفیت اضافی در مزارع خورشیدی خارج از سایت نصب کرده است. انتظار می رفت که تاسیسات این شرکت در کالیفرنیا بین 20 تا 30 درصد نیاز برق هر مکان را تامین کند.

پنل‌های خورشیدی روی پشت بام فروشگاه تارگت در اینگل‌وود، کالیفرنیا، در سال 2020. طبق انجمن صنایع انرژی خورشیدی، هدف در سال 2019 در رتبه اول برای ظرفیت خورشیدی در محل قرار گرفت.

بر اساس آخرین گزارش انجمن صنایع انرژی خورشیدی، گروه تجاری صنعتی در سال 2019 رتبه اول را برای ظرفیت خورشیدی در محل کسب کرد. سخنگوی Target به CNN گفت: این شرکت در حال حاضر 542 مکان با خورشیدی روی پشت بام دارد – تقریباً یک چهارم فروشگاه های شرکت. سخنگوی خورشیدی پشت بام به اندازه کافی انرژی تولید می کند که 15 تا 40 درصد از نیازهای انرژی املاک Target را تامین می کند.

ریچارد گالانتی، مدیر ارشد مالی Costco، گفت که این شرکت دارای 121 فروشگاه با خورشیدی روی پشت بام در سراسر جهان است که 95 مورد آن در ایالات متحده است.

Walmart، Target و Costco با سی ان ان درمیان گذاشتند که بزرگترین موانع آنها برای افزودن پنل های خورشیدی روی پشت بام یا پارکینگ به فروشگاه های بیشتر چیست.

تعداد تقریبی شرکت‌های خانگی می‌توانند با انرژی خورشیدی روی پشت بام برق تولید کنند

 • والمارت — 842700
 • هدف – 259900
 • انبار خانه — 256600
 • کروگر – 192500
 • Costco – 87500
 • منبع: Environment America، گزارش Frontier Group، “Solar on Superstores”
 • نیومن گفت: “شک من این است که آنها یک مورد تجاری قوی تر برای انحراف از کسب و کار معمولی می خواهند.” «از لحاظ تاریخی، تمام کاری که پشت بام‌ها انجام داده‌اند این است که فروشگاه‌های خود را پوشانده و در مورد چگونگی آن تجدید نظر کرده‌اند [they] از ساختمان‌هایشان استفاده کنند و فکر کردن به آن‌ها به‌عنوان مولد انرژی، نه فقط محافظت در برابر باران، مستلزم تغییر کوچکی در مدل کسب‌وکارشان است.»

  کریگ دارسی، مدیر مدیریت انرژی این شرکت گفت که Home Depot که حدود 2300 فروشگاه دارد، در حال حاضر دارای 75 پروژه خورشیدی تکمیل شده روی پشت بام، 12 پروژه ساخت و ساز و بیش از 30 پروژه برای توسعه آینده است. او گفت که انرژی خورشیدی به طور متوسط ​​حدود نیمی از انرژی مورد نیاز این ذخایر را تولید می کند.

  D’Arcy افزود: پشت بام های قدیمی فروشگاه ها “مانع بزرگی” برای نصب خورشیدی هستند. او گفت که اگر یک سقف در 15 تا 20 سال آینده یا زودتر نیاز به تعویض داشته باشد، اضافه کردن سیستم های خورشیدی امروز برای Home Depot منطقی نیست.

  دارسی به سی ان ان گفت: «ما هدف داریم که سقف خورشیدی را در جایی که اقتصاد جذاب است، اجرا کنیم.

  CNN همچنین با Kroger که حدود 2800 فروشگاه در سراسر ایالات متحده دارد، تماس گرفت. کریستال هاوارد، سخنگوی کروگر، گفت که این شرکت در حال حاضر دارای 15 ملک – فروشگاه، مراکز توزیع و کارخانه های تولیدی – با تاسیسات خورشیدی است. هاوارد گفت، یکی از «عوامل متعددی که بر قابلیت حیات یک تأسیسات خورشیدی تأثیر می‌گذارد» توانایی فروشگاه‌ها برای پشتیبانی از تأسیسات خورشیدی بر روی پشت بام‌ها بود.

  کارگری در سال 2014 در میان پانل‌های خورشیدی در حال نصب بر روی سقف یک IKEA در میامی قدم می‌زند. از فوریه، IKEA در 90 درصد مکان‌های خود در ایالات متحده، خورشیدی نصب کرده بود.

  کوئن، استاد مهندسی در کرنل، گفت که انرژی خورشیدی در حال حاضر جذاب است، اما هزینه های نیروی کار، مشوق ها و لایه های مختلف مقررات احتمالاً برخی از چالش های مالی را در تاسیسات خورشیدی ایجاد می کند.

  Cowen گفت: “برای آنها، این معمولاً به معنای استخدام یک شرکت سایت محلی است که می تواند این نصب را انجام دهد که سیاست های محلی را نیز می داند.” این فقط یک لایه دیگر از پیچیدگی است که فکر می‌کنم به دلیل کاهش هزینه‌ها به اندازه کافی کم‌رنگ شده است، اما نیاز به بازگشایی درب ورود به یک ساختمان موجود دارد.»

  نماینده شان کاستن از ایلینویز، که ریاست مشترک کارگروه بخش برق در مجلس نمایندگان را بر عهده دارد، گفت که ایالات متحده “در ارائه مشوق ها به افرادی که تخصص لازم برای ورود و ساخت این چیزها را دارند، شکست خورده است.” کاستن گفت که دلیل اینکه هم شرکت‌های خرده‌فروشی و هم بخش برق در زمینه انرژی خورشیدی پیشرفت زیادی نکرده‌اند این است که «سیستم ما بسیار از هم گسیخته است» و ساختار مقررات پیچیده‌ای دارد.

  چرا ما کاری انجام نمی دهیم که منطقی اقتصادی باشد؟ کاستن به سی ان ان گفت که پاسخ این سیاست فدرال به طرز وحشتناکی است که در آن به استخراج انرژی فسیلی یارانه می دهیم و تولید انرژی پاک را جریمه می کنیم. برای مدت طولانی، اگر می‌خواستید یک پنل خورشیدی در پشت بام Walmart بسازید، بزرگترین دشمن شما ابزار محلی شما خواهد بود، زیرا آنها نمی‌خواستند بار را از دست بدهند.

  کاستن افزود: “ما می توانستیم این کار را دهه ها پیش انجام دهیم.” و اگر این کار را انجام می‌دادیم، با شرایط آب و هوایی در این وضعیت بد قرار نمی‌گرفتیم، اما پول بیشتری نیز در چنته داشتیم.»

  برای چارلز کالاوی، مدیر سازمان‌دهی در گروه غیرانتفاعی WE ACT for Environmental Justice، تقویت ظرفیت خورشیدی پشت بام در فروشگاه‌های خرده‌فروشی بزرگ بی‌معنی است، به‌ویژه اگر شرکت‌ها به جامعه محلی اجازه دهند از طریق کار نصب یا به اشتراک گذاشتن آن از منافع بهره ببرند. برق تولید شده بعدا

  کالاوی به سی ان ان گفت در هر صورت، این یک ضربه بزرگ در مهار بحران آب و هوا خواهد بود و به ایجاد یک انتقال عادلانه به دور از سوخت های فسیلی کمک می کند – و این کار شدنی است.

  پنل های خورشیدی روی پشت بام فروشگاه Costco در اینگلوود، کالیفرنیا، در سال 2021. Costco به CNN گفت: فروشگاه های 95 در ایالات متحده دارای تاسیسات خورشیدی روی پشت بام هستند.

  ساکن شهر نیویورک یک برنامه آموزشی کارگری را رهبری کرد که به آموزش بیش از 100 عضو جامعه محلی، عمدتاً رنگین پوستان، کمک کرد تا نصب کننده خورشیدی شوند. او همچنین یک تعاونی کارگران خورشیدی تشکیل داد تا مطمئن شود که بسیاری از شرکت کنندگان در برنامه آموزشی در یک بازار سخت شغل پیدا می کنند.

  در دو سال گذشته، کالاوی گفت که گروه او نه تنها پنل های خورشیدی را بر روی پشت بام واحدهای مسکونی ارزان قیمت نصب کرده است، بلکه تجهیزاتی را نیز برای تولید 2 مگاوات انرژی خورشیدی در مراکز خرید در شمال نیویورک نصب کرده است. او تاکید کرد که استخدام محلی بسیار سودمند خواهد بود زیرا نصابان محلی جامعه و مقررات محلی را به بهترین نحو می شناسند.

  کوئن گفت: «یکی از نگرانی های بزرگ من عدالت اجتماعی است. «این روزها دسترسی به انرژی های تجدیدپذیر یک موقعیت نسبتاً ممتاز است و ما باید راه هایی را برای عدم صحت آن بیابیم.»

  جاسمین گراهام، مدیر سیاست عدالت انرژی WE ACT، گفت که پتانسیل ساخت خورشیدی روی پشت بام در فروشگاه‌های بزرگ دلگرم‌کننده است، تنها در صورتی که این پروژه‌ها از نیروی کار محلی استفاده کنند، اگر دستمزدهای رایج را پرداخت کنند، و اگر این خورشیدی به شیوه‌ای استفاده شود. مانند جامعه خورشیدی، که اجازه می دهد [utility] تخفیف قبض برای افرادی که در یک منطقه خدمات شهری زندگی می کنند.

  پس از آن که گزارش سازمان ملل در اواخر فوریه هشدار داد که پنجره اقدام به سرعت در حال بسته شدن است، فشار بر رهبران جهانی برای اقدام فوری در مورد بحران آب و هوا افزایش یافته است.

  نویمان معتقد است که ایالات متحده می تواند تقاضای انرژی خود را با انرژی های تجدیدپذیر برآورده کند. او گفت، تمام چیزی که لازم است اراده سیاسی برای ایجاد این تغییر و مشارکت جامعه محلی است تا هیچ کس در این گذار عقب نماند.

  نویمان گفت: «هرچه زودتر این انتقال را انجام دهیم، زودتر هوای پاک‌تری خواهیم داشت، زودتر محیط زیست محافظت‌شده‌تر و سلامت بهتری خواهیم داشت و زودتر آینده قابل زندگی‌تری برای فرزندانمان خواهیم داشت». “و حتی اگر این نیاز به سرمایه گذاری داشته باشد، سرمایه گذاری ارزش انجام دادن است.”

  پست جدید پیشنهادی  نمایندگان ارشد GOP از تلاش ترامپ برای لغو نتایج انتخابات مضطرب می شوند