دیوالی 2020: چگونه در سراسر جهان در طی همه گیری جشن گرفته می شود

خبرهای روز جهان

(CNN) – دیوالی ، یکی از مهمترین جشنواره های هند ، از روز پنجشنبه آغاز شد و جشن های اصلی باید در روز شنبه ، 14 نوامبر برگزار شود.

هر ساله هندوها ، سیک ها و جین ها در سراسر دنیا جشن دیوالی را برگزار می کنند. این جشنواره نمادی از آغازهای جدید و پیروزی خیر بر شر و نور بر تاریکی است.

جشن ها معمولاً پنج روز طول می کشد و شامل جمع شدن با اعضای خانواده ، به اشتراک گذاشتن غذاهای خوشمزه ، تماشای آتش بازی های دیدنی و بازدید از معابد است.

خیابان ها ، خانه ها ، مغازه ها و ساختمانهای عمومی با چراغ های کوچک روغن ساخته شده از خاک رس به نام “دیه” تزئین شده و آنها را با درخششی گرم و جشن روشن می کند.

این بخش از جشنواره خدای هندو لرد راما و افسانه بازگشت او به پادشاهی خود پس از چهارده سال در تبعید را تأیید می کند. نور نماد پاکی ، موفقیت و قدرت است.

هندوها در شهرها و روستاهای سراسر جهان همچنین معتقدند که در طی دیوالی ، الهه ثروت هندو ، لاکشمی ، در صورت نورافشانی ، تمیز و تزئین زیبا ، از خانه های آنها دیدن خواهد کرد.

Lakshmi puja ، که شامل یک آیین نماز است ، همچنین بخش قابل توجهی از آیین هندو است. زمان تشکر و دعا برای برداشت خوب است.

اما همچنان که بیماری همه گیر ویروس کرونا به توقف برنامه های گردهمایی های گسترده ادامه می دهد و بسیاری از کشورها همچنان در قفل هستند ، دیوالی امسال برای بسیاری متفاوت خواهد بود.

کارشناسان همچنین هشدار داده اند که تجمع گروهی برای جشن دیوالی می تواند باعث افزایش ویروس کرونا شود ، به ویژه در پایتخت هند که در حال حاضر عفونت ها از آنجایی افزایش یافته است ، که هند با ورود به فصل آلودگی هوا سالانه تشدید می شود.

در اینجا نحوه جشن گرفتن جشنواره در سال 2020 در سراسر جهان آورده شده است.

“این احساس بسیار متفاوت است”

در یک سال عادی ، چادا (ردیف عقب ، تمام مشکی پوشیده) دیوالی را در محاصره دوستان و خانواده گذراند.

در یک سال عادی ، چادا (ردیف عقب ، تمام مشکی پوشیده) دیوالی را در محاصره دوستان و خانواده گذراند.

با احترام از جریان ساده PR

رهی چادا ، مدل ، بازیگر و تأثیرگذار مد در لندن ، به CNN Travel گفت که Covid و قفل کنونی انگلیسی او را مجبور به لغو برنامه های مهمانی های سالانه شام ​​دیوالی خود ، که معمولاً حدود سی نفر از دوستان و خانواده او را پذیرایی می کنند ، می کند.

انگلیس در حال حاضر درگیر یک قفل ملی است که اختلاط خانوار را ممنوع می کند ، بنابراین چادا امسال فقط برای پدر و مادرش آشپزی می کند.

وی توضیح می دهد: “عبادتگاه ها بسته شده و سنت رفتن به معبد واقعاً امسال اتفاق نمی افتد.”

چادا معمولاً از مراحل خرید آتش بازی و تزئین خانه خود در مرحله مقدماتی دیوالی لذت می برد.

وی می گوید: “امسال انگیزه انجام این کار را احساس نمی کنید زیرا همه گیر است و احساس آن بسیار متفاوت است.”

چادا می افزاید: زمینه Covid همچنین پویایی متفاوت به جشن ها می بخشد.

وی می گوید: “ممکن است ما یک دیوالی شاد و ایمن در خانه های خود داشته باشیم اما افرادی در آنجا هستند که ممکن است اخیراً یکی از عزیزان خود را به دلیل ویروس کرونا از دست داده باشند بنابراین ممکن است خوشحالترین دیوالی برای آنها نباشد.”

جشن های 2020 او بسیار کم اهمیت خواهد بود ، اما

جشن های 2020 او بسیار کم اهمیت خواهد بود ، اما چادا می گوید: “ما فقط باید مناسبت را برای آنچه در آن است قدردانی کنیم و جشن بگیریم.”

با احترام از جریان ساده PR

بعنوان یک تأثیرگذار ، چادا می داند که وظیفه دارد دیوالی را با خیال راحت و با ذهنی جشن بگیرد ، همانطور که 800000+ دنبال کننده اینستاگرام او در حال تماشای آن هستند.

اما او سپاسگزار است که فرصت جشن گرفتن را دارد ، حتی اگر امسال بسیار کم اهمیت باشد.

“من سالم هستم و عزیزانم در اطراف من هستند. این فقط باعث می شود شما بفهمید که تمام آن سالها جشن و جشن ، تا حدی ، در نهایت آن را امری عادی می دانید. ما فقط باید این مناسبت را به خاطر آنچه او وجود دارد و همه گیری نمی تواند احساس شما را از بین ببرد. “

طبق تحقیقات شرکت جهانی پرداخت دیجیتال WorldRemit ، 45٪ از جامعه جنوب آسیای انگلیس امیدوار بودند که برای دیدار با خانواده و دوستان خود در این آخر هفته به خارج از کشور سفر کنند ، تا زمانی که محدودیت های سفر اعمال شده توسط موج ویروس کرونا در کشور به این معنی بود که مردم نیاز به نزدیک نگاه کردن دارند به خانه.

آجی دوانارایانان ، 22 ساله ، دانشجو از دوون انگلیس ، به CNN Travel گفت که به جای ملاقات و جشن گرفتن با هم ، خانواده وی پیام های امیدوارانه و متفکرانه ای را از طریق گپ های گروهی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند.

Devanarayanan می گوید که مکالمات پیرامون چگونگی یافتن ذات واقعی دیوالی در لحظه مثبت بودن ، و قدردانی از سلامتی و خوشبختی بوده است. برگزاری جشن های بزرگ ضروری نیست. آنچه مهم است گرامی داشتن وقت صرف شده با نزدیکان شما است.

برای کسانی که دیوالی را جشن می گیرند ، رسانه های اجتماعی و تماس های ویدئویی راهی اساسی برای اجازه دادن به افراد برای برقراری ارتباط با عزیزانشان از طریق روش ایمن کوید است.

کیران و سونام ، که پلتفرم اجتماعی Not Your Wife (همسر تو نیستند) به ارتباط زنان آسیای جنوبی در انگلیس کمک کرده اند.

کیران و سونام ، که پلتفرم اجتماعی Not Your Wife (همسر تو نیستند) به ارتباط زنان آسیای جنوبی در انگلیس کمک کرده اند.

با احترام از Kiran Hothi و Sonam Kaur

Kiran Hothi و Sonam Kaur ، مدیر پلتفرم رسانه ای NotYourWife ، که تقویت و جشن می گیرد ، گفت: “همه ما به طور عادی لباس می پوشیم اما به یک فراخوان بزرگنمایی بزرگ برای انجام نمازهایمان ، روشن کردن شمع ها و دیه هایمان با هم می پریم.” صدای زنان آسیای جنوبی در سراسر انگلیس ، از طریق ایمیل به CNN Travel بگویید.

“ما همچنین برای خانواده و دوستانمان یک مسابقه آنلاین برگزار می کنیم. برای اعضای بزرگتر خانواده ، اطمینان حاصل کردیم که آنها در حباب های پشتیبانی قرار دارند یا اینکه ما قبل از قفل کردن آموزش های بزرگنمایی جدی را به آنها داده ایم.”

“این ما را به عنوان یک خانواده به هم نزدیک کرد”

Neha Sharma ، چپ ، مهمانی های امسال را از دست خواهد داد.

Neha Sharma ، چپ ، مهمانی های امسال را از دست خواهد داد.

با احترام از Neha Sharma

در آن سوی حوض در ایالات متحده ، Neha Sharma ، 26 ساله ، رقصنده مستقر در لس آنجلس ، کالیفرنیا ، می گوید که او مهمانی ها و ترقه هایی را که معمولاً در جشن های دیوالی خانواده اش مشخص می شوند ، از دست خواهد داد ، اما او در حال پیدا کردن شادی در جشن های خانه.

“من می خواهم جشن لباسهای من در خانه را با لباس سنتی هندی ، ساخت شمع ، دسر و تزئین خانه جشن بگیرم! و البته FaceTime / بزرگنمایی خانواده.”

Saurav Dutt و نمایش باشکوهی از غذا و نوشیدنی.

Saurav Dutt و نمایش باشکوهی از غذا و نوشیدنی.

با احترام از ساوراو دات

ساوراو دات ، ساکن دیگر LA ، با جشن های تماس ویدیویی خود خلاقیت به خرج داده است.

وی می گوید ، اعضای خانواده دستورالعمل های دیگری را از قبل برای همدیگر ارسال می كنند و آنها در هنگام تماس از تلاش های خود رونمایی می كنند.

دات که یک روزنامه نگار و نویسنده است می گوید: “ما همچنین در حال سازماندهی یک بازی آواز ویژه به نام Antakshari هستیم ، جایی که شما در تیم هستید و همچنین یک مسابقه بالیوود که من نوشته ام.”

“این به طور شگفت انگیزی در مورد بزرگنمایی کار می کند ؛ بچه های خانواده ها همچنین نقاشی های رنگولی ایجاد کرده اند که در صورت تمایل مورد قضاوت قرار می گیرد. ما همچنین به یک خانواده خاص در هند متصل می شویم که در باغ بزرگ خود آتش بازی خواهند داشت.”

در کانادا ، سمیتا گالبرایت ، که به عنوان نماینده شهروند در بریتیش کلمبیا کار می کند ، می گوید که دیوالی را آغاز سال جدید و زمانی برای یک شروع تازه می داند. امسال در آن جبهه تفاوتی ندارد ، اما از جهات دیگر جشن ها متفاوت هستند.

وی به CNN Travel گفت: “برنامه ها قطعاً تغییر کرده است.” “ما معمولاً با داشتن شیرینی و میان وعده های خوش طعم بین خانواده و دوستانمان جشن می گیریم. ما به خانه دوستانمان می رویم و جرقه های سبک و همچنین بچه های من و من به معبد می رویم ، و همچنین دیه ها را روشن می کنیم و برخی از طرح های رنگی جالب را ایجاد می کنیم بیرون از خانه ما “

امسال گالبرایت به تازگی با خانواده نزدیک خود جشن گرفته است. او خودش تنقلات و شیرینی درست کرده و به دخترش آموزش داده است که آنها را درست کند.

این همراه با لذتهای خاص خود است.

“دوستان من فیلم ها / تصاویر را در واتس اپ با یکدیگر به اشتراک گذاشته اند و همه ما برای ایجاد غذاهای جدید به یکدیگر الهام می دهیم. ما همچنین از جرقه در حیاط خانه خود و دیاهای سبک اطراف خانه خود استفاده خواهیم کرد!”

برای همکار کانادایی امل دیو که در بانک رویال کانادا در تورنتو کار می کند ، دیوالی همیشه با نظافت منزل خود شروع کرده است.

او می گوید: “من معمولاً از اصطلاحات” جشن “و” تمیز کردن “در همان جمله استفاده نمی كنم ، اما با دیوالی این نماد شروع های جدید و شروع تازه است.”

امسال او همچنین از تماس های ویدیویی و تبریک های مجازی استقبال می کند.

وی می گوید: “ما معمولاً برای شجاعت دیوالی به معبد اینجا می رفتیم ، اما با توجه به شرایط فعلی این امر امكان پذیر نبود.” “در عوض ، مادرم در خانه puja انجام می داد و عملاً با بقیه اعضای خانواده ما جشن می گرفت.

برای دیو ، دیوالی های قبلی همچنین بازدید از اقوام در هند و لذت بردن از جشن های بزرگ را شامل شده است. اما او می گوید برخی از تعویض ها در مقیاس کوچکتر نیز به همان اندازه خاص بوده اند.

خانواده وی معمولاً غذاهای شیرین زیادی می خرند و از آنها لذت می برند ، اما امسال آنها به تهیه غذاهای خوشمزه در خانه روی آوردند.

“[It] دیو می گوید که حتی یک تجربه بهتر هم بود. “این باعث شد که ما به عنوان یک خانواده به ما نزدیکتر شویم زیرا ما باید وقت بیشتری را با یکدیگر بگذرانیم.”

کانتون نائومی به این مقاله کمک کرد.