حمله به تل آویو: گردشگر ایتالیایی کشته و هفت زخمی شدند

خبرهای روز جهانCNN

شامگاه جمعه بر اثر اصابت خودرو در شهر تل آویو اسرائیل یک گردشگر ایتالیایی کشته و هفت نفر زخمی شدند.

پلیس اسرائیل گفت که یک وسیله نقلیه در مسیر دوچرخه سواری تل آویو پیش از واژگونی روی چمن با عابران پیاده برخورد کرد.

به گفته پلیس اسرائیل، زمانی که افسران پلیس به محل حادثه رسیدند، “آنها متوجه شدند که راننده سعی می کند به چیزی شبیه یک تفنگ که همراه او بود دست بزند” قبل از اینکه او را بکشد.

مردی که در این حمله کشته شد توسط مقامات اسرائیلی و ایتالیایی الساندرو پارینی نامیده شده است. رسانه های ایتالیایی گفتند که او یک وکیل 35 ساله است.

در یک توییت جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا که روز جمعه منتشر شد، “تسلیت عمیق خود را برای کشته شدن یکی از هموطنانمان، الساندرو پارینی، در حمله تروریستی شامگاهان در تل آویو” ابراز کرد و “حمله ناجوانمردانه ای که به او وارد شد” را محکوم کرد.

به گفته مرکز پزشکی ایچیلوف، سه نفر از هفت نفر مجروح این حمله تا صبح شنبه به وقت محلی هنوز در بیمارستان هستند. تمامی کسانی که در این حمله کشته یا زخمی شدند گردشگر بودند.

پلیس گفت که این خودرو توسط یک فرد 45 ساله ساکن کفار قاسم، یک شهر عربی-اسرائیلی در شرق تل آویو هدایت می شد.

مقامات اسرائیلی این حادثه را یک “حمله تروریستی” توصیف کردند.

این حمله پس از آن صورت گرفت که اسرائیل به اهداف شبه نظامیان فلسطینی در جنوب لبنان و غزه حمله کرد، در حالی که چند روز تنش در منطقه پس از یورش پلیس به مسجد الاقصی در اورشلیم وجود داشت.

منصور عباس، رهبر فهرست متحد عربی و عضو کنست، هرگونه استفاده از خشونت علیه هر شهروندی را رد کرد.

عباس گفت: «به ویژه در این شرایط سخت، برای من مهم است که تأکید کنم… این روش جامعه عرب و شهروندان عرب در اسرائیل نیست. گفت شنبه.