بهبودی طولانی مدت در انتظار نوجوانان مینیمال مبتلا به سندرم مرتبط با COVID نادر MIS-C – WCCO

خبرهای روز جهان

مینیاپولیس (WCCO) – یک نوجوان مینه سوتا پس از یک هفته گذراندن در بیمارستان و مبارزه با عارضه نادر COVID-19 به خانه بازگشت.

هادسون اشچ ، 13 ساله ، در حال بهبودی از یک تشخیص رمز و راز است: یک سندرم التهابی چند سیستمه معروف به MIS-C. به گفته مادرش ، دانا آچه ، او هنوز راهی طولانی در پیش دارد.

دانا گفت: “ما چهار بچه داریم و او از همه سالم تر است.”

پس از قرار گرفتن در معرض COVID-19 در ابتدای ماه اکتبر ، هادسون به مدت دو هفته با برادر بزرگتر قرنطینه کرد و هیچ وقت علائمی پیدا نکرد. روزها بعد ، این تغییر کرد.

دانا گفت: “دوشنبه ، 26 اکتبر ، او بعد از ظهر تب خود را شروع کرد.”

مربوط: فرماندار تیم والز محدودیت های جدید COVID-19 ، اوایل زمان بسته شدن رستوران و بار را اعلام کرد

دوباره آنها در قرنطینه بودند و هادسون برای معاینه وارد شد.

“یک دکتر صادقانه به او نگاه کرد و گفت ،” من واقعاً فکر نمی کنم که او COVID داشته باشد. ” تمام آنچه هادسون در آن مرحله واقعاً تب داشت ، تب بود. ”

او در 28 اکتبر در آزمون COVID شرکت کرد.

دانا گفت: “واقعاً از 28 ام ، او فقط سراشیبی رفت همان چیزی است که من می گویم.”

دو روز بعد ، تب 13 ساله به 105 درجه افزایش یافت.

دانا گفت: “او بدن درد داشت ، درد مفصل داشت ، بدون اینکه ما به او کمک کنیم نمی توانست بلند شود و حرکت کند.”

پست جدید پیشنهادی  60 سال پیش امروز ، روبی بریج 6 ساله به مدرسه راه افتاد و نشان داد که چگونه حتی دانش آموزان کلاس اول نیز می توانند دنباله دار باشند

هنوز هم پزشكان به سمت تشخيص منفي متمایل شدند ، تا اينكه وي با آمبولانس از يك درمانگاه ويلمار به مينه سوتاي كودكان رفت. سرانجام ، او نتیجه مثبت COVID را دریافت کرد.

دانا گفت: “او شروع به نارسایی كلیوی ، نارسایی كبدی كرده و بسیار بسیار بیمار بود.”

پزشکان تشخیص دادند که هادسون از سندرم التهابی MIS-C رنج می برد. مینه سوتا از ماه مه 31 مورد از عارضه نادر COVID را ثبت کرده است.

دانا گفت: “آنها مجبور شدند قلب او را قلبی کنند و سعی کنند قلب او را نه یک بار بلکه دو بار به ریتم برگردانند ، که افتضاح بود.”

اعتقاد بر این است که عفونت COVID ممکن است چند هفته قبل از شروع MIS-C در کودک رخ دهد.

“آرزو ما این است که فقط به دیگران کمک کنیم تا بفهمند که اینجا وجود دارد و این چیزی نیست که فقط در نیویورک یا ، شما می دانید ، نیوجرسی است. اینجاست. “

مربوط: فرماندار ایورز به ساکنان ویسکانسین توصیه می کند که به دلیل افزایش موج در خانه بمانند

پس از هشت روز بستری در بیمارستان ، هادسون به خانه رفت. Asches امیدوارند که داستان او ممکن است دیگران را از احتمال استفاده در ماه های آینده باز دارد.

وی گفت: “ماسک بزن ، دست های خود را بشوی ، و فکر می کنم قطعه دیگر ، وقتی بیمار هستی در خانه بمان”.

هادسون چند بار در هفته فیزیوتراپی می کند و برای کمک به بهبودی از داروی قدرتمندی برخوردار است. پزشکان می گویند ممکن است شش ماه طول بکشد تا او دوباره احساس عادی کند.

پست جدید پیشنهادی  جی پی اس،دستگاهی برای موقعیت یابی - 🚓 09120808168🚓

علائم اصلی MIS-C برای مراقبت شامل علائم تب و GI است. بثورات ، قرمزی چشم و تورم نیز می توانند نشانه های آن باشند. اما دوباره ، پزشکان تکرار می کنند که این بسیار نادر است. هیچ کودکی به دلیل عارضه COVID در مینه سوتا درگذشت.

برای دنبال کردن سفر هادسون اینجا را کلیک کنید.