این شهر ایتالیایی به خاطر مردمان قدیمی خود مشهور بود. و سپس آنها ناپدید شدند

خبرهای روز جهان

Campodimele ، ایتالیا (CNN) – از دهه 1990 Campodimele ، دهکده ای که در دامنه تپه های وحشی اورونچی در مرکز ایتالیا قرار دارد ، برای طول عمر ساکنان آن جشن گرفته می شود.

طی سالهای گذشته دانشمندان و جهانگردان به این جامعه کوچک سرازیر شده اند و مشتاقند یاد بگیرند چه چیزی باعث شده است که ساکنان آن در دهمین یا یازدهمین دهه زندگی خود به خوبی زندگی کنند.

امروزه کمپودیمله هنوز به خاطر مردمان قدیمی خود شناخته شده است. اما به طرز مرموزی ، به نظر می رسد افراد قدیمی خود از بین رفته اند.

در عوض ، به نظر می رسد این روستا قربانی موفقیت خود شده است. هجوم وجه نقد منجر به مرمت چشمگیر مرکز تاریخی آن شد ، اما به نظر می رسد محیط جدیدتر ساکنان مسن را بدرقه کرده است.

“یك ساله ، 81 ساله ،” در گذشته من هر روز صبح به سمت میدان روستا می رفتم تا با دوستان ، اقوام و افرادی كه می شناختم وقت بگذارم ، در بار صحبت كنم یا روی نیمكت ها بنشینم و دره را تحسین كنم. ” بنیتو اسپیریتو ، به CNN می گوید.

“این از زندگی می وزید ، مردم و گردشگران زیادی وجود داشتند. اکنون دیگر به سختی می روم ، تقریبا خالی است. ناراحت کننده است.”

نام Campodimele که در میانه راه بین رم و ناپل بر روی ویرانه های یک شهرک قبیله ای ایتالیایی در حال افزایش است ، به معنای “چمنزار عسل” است ، که اشاره ای به زندگی گذشته خود به عنوان مرکزی برای تولید عسل است.

در اواخر قرن گذشته ، وقتی اخبار در مورد شهروندان سرحال آن پخش شد ، این روستا هنگامی که بدنبال فرمول مخفی وجودی سالم و طولانی می گشتند ، به عسل عسل دانشمندان ، پزشکان ، اساتید دانشگاه و گردشگران کنجکاو تبدیل شد.

پس از سالها مطالعه به این نتیجه رسیدند که بزرگان روستا از ترکیبی از هوای غنی از اکسیژن که از دریا به کوه می وزد ، طبیعت غیر آلوده ، رژیم غذایی غنی از حبوبات و سبک زندگی ساده بهره مند می شوند.

نتیجه این کار یک تغییر ژنتیکی محلی بود که کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون را پایین نگه می دارد.

اصلاح کامل

Campodimele foto A.Di Nitto (3)

خیابان های یکبار ناهموار و آماده Campodimele کاملاً صیقل داده شده است.

با احترام از Lazio / A. Di Nitto بازدید کنید

با گسترش شهرت آن ، خارجی ها برای کاوش در مناظر بوکولیک و پیچ و خم روستای کوهستانی تپه ای از کوچه های باریک سنگفرش که با دیوارهای ضخیم دایره ای قرون وسطایی و برج های باستانی احاطه شده بودند ، بازدید کردند.

همه می خواستند با صد ساله های قهرمان ملاقات کنند ، روی نیمکت های مشرف به دره سرسبز لیری نشسته ، روی چوب ها راه می روند یا در میدان اصلی دهکده مستحکم گپ می زنند.

مادربزرگها در آستانه درب استراحت می کردند که قصه ها را می چرخیدند و غیبت می کردند ، یا از پنجره های خود که با گلدان های رنگارنگ تزئین شده بود به بازدید کنندگان لبخند می زدند. مرغ ها در خیابان ها جمع می شدند و سایر اعضای خانواده به کاشت سبزیجات می پرداختند.

بیست سال بعد ، به نظر می رسد همه چیز تغییر کرده است.

امروزه جمعیت به زحمت 450 نفر ساكن است ، نیمی از جمعیت 30 سال پیش ، و بیشتر افراد قدیمی از بین رفته اند – یا كشته شده اند و یا به شهرها و خانه های جدیدتر نقل مکان كرده اند.

campodimele 8

یک عکس قدیمی خیابان های کمپودیمله را قبل از تغییر نشان می دهد.

کامپودیمله

در سال 2000 افراد بالای 80 سال 80٪ از کل جمعیت روستا را تشکیل می دادند ، اکنون طبق اطلاعات محلی تعداد آنها فقط 67 نفر است – اما تقریباً فقط 50 نفر در تمام طول سال در اینجا زندگی می کنند. تنها دو صد ساله باقی مانده است و آنها اکنون با فرزندان خود در شهرهای بزرگتر نزدیک زندگی می کنند.

در این بین ، این دهکده تاریخی که زمانی از زندگی رونق داشت ، اکنون تنها چند خانواده با شش بزرگ زندگی می کنند.

همچنین یک تغییر کامل به آن داده شده است.

خیابان های این روستا اکنون کاملاً مناسب هستند. خانه های استراحت یافته مرتب و مرتب هستند ، در حالی که پیاده روها و پنجره ها می درخشند در سایه های رنگی صورتی ، زرد و کرم رنگ آمیزی شده اند.

سقف های یکبار خرد شده برطرف شده اند. خیابان های ناهموار قدیمی و پله های ناهموار هموار شده است.

یک نارون با قدمت چند قرن همچنان پابرجاست ، که نماد تلاش برای طول عمر است ، اما بیشتر پنجره های کمپودیمله بسته است و میدان که زمانی محل داغ قدیمی ها بود ، خالی است.

منجمد در کمال

این دهکده هنوز هم در طول تابستان وقتی ساکنان سابق برمی گردند تا از برق وصل شوند و از منظره لذت ببرند ، زنده می شود ، اما در اکثر موارد به نظر می رسد از نظر کمال مسدود است. قوانین سکوت. تنها بقایای گذشته گیاهان خزنده و باغ های حصاری فراموش شده است.

اسپیریتو از معدود بزرگان باقی مانده است. او با دخترش در حومه کمپودیمله زندگی می کند ، جایی که وقت خود را برای مراقبت از نقشه و چند بچه بچه می کشد.

او می افزاید ، زندگی روستایی تقریباً از بین رفته است و بزرگان “tirano a campà” – زندگی روزمره – سعی در زنده ماندن با حقوق بازنشستگی یا حمایت از خانواده خود دارند. کشش اجتماعی روستا و ریتم های سنتی آن از بین رفته است.

اسپیریتو می گوید: “مردم دیگر به دنبال نقشه هایی نیستند که سبزیجات تازه مانند گوجه فرنگی ، بادمجان ها ، فلفل دلمه ای را به ما هدیه می کند و باعث سلامتی ما می شود.” “آنها ترجیح می دهند غذای افتضاحی را در سوپرمارکت خریداری کنند. بسیاری از توطئه ها نیز به دلیل گرازهای وحشی که کار سخت ما را از بین می برد رها شده اند. این امر به تنهایی برای بزرگترها سخت تر است.”

یک آمفی تئاتر جدید بر روی خاکسترهای یک باغ قدیمی ساخته شده است.

توماسو گروسی ، مشاور فرهنگ محلی می گوید که او نگران روند کاهش جمعیت است که می گوید مراسم خاکسپاری بسیار بیشتر از تولد است. او می گوید پول عمومی برای سرمایه گذاری بیشتر و جذابتر شدن این دهکده برای افراد قدیمی ساخته شده است.

گروسی می گوید: “ما می خواستیم هویت اصلی و یکپارچگی معماری مرکز تاریخی را با بازسازی خانه ها به روشی یکنواخت و با استفاده از یک طرح دقیق رنگی حفظ کنیم تا همه خانه ها با همان سایه های روشن رنگ آمیزی شوند.”

campodimele 7

یک درخت نارون غول پیکر ، شهر را با گذشته خود پیوند می دهد.

کامپودیمله

“قاب های پنجره ای چوبی و نرده های بالکن یکسان هستند و سیم های برق و تلفن در زیر زمین قرار داده شده اند. وقتی تازه واردان می آیند ، ما می خواهیم این کارت تلفن ما به عنوان” شهر طول عمر “باشد. ما می خواهیم به شهرت خود برسیم. ”

تنها دیوارهای مستحکم قرون وسطایی روستا تاکنون از مرمت در امان مانده اند. آنها دارای یک پیاده روی زیبا و دیدنی به نام “خیابان عشق” هستند که مشرف به باغ های زیتون و یک جنگل راش است.

امروزه بیشتر افراد محلی در منطقه Campodimele به نام Taverna زندگی می کنند که در سه کیلومتری مرکز قدیمی قرار دارد.

میخانه ، واقع در یک جاده اصلی ، در مقایسه با دهکده باستان که مانند لانه عقاب در بالای جاده پیچیده و پیچ پیچ مو قرار دارد ، دارای خانه های بزرگتر و دسترسی آسان تری است.

خانه های جدیدی نیز در زمین های پایین تر از دهکده ساخته شده است تا شرایط زندگی را راحت تر کند و فضای خانواده ها را فراهم کند.

‘خسته کننده برای افراد مسن’

اردوگاه 6

زمستان ها می توانند در Campodimele سخت باشند.

کامپودیمله

گروسی می گوید: “زندگی در مرکز قدیمی 365 در سال سخت است.” “هیچ خودرویی اجازه ورود ندارد و ساکنان باید همه چیز را حمل کنند ، از غذا گرفته تا چوب آتش سوزی در زمستان – برای افراد مسن بسیار خسته کننده.

“خانه های باستانی بسیار کوچک هستند ، در حالی که خانه های بزرگتر جدید به پدربزرگ و مادربزرگ اجازه می دهند در خانه خانواده خود که از آنها مراقبت می کنند نقل مکان کنند. آنها تنها نیستند و راحت ترند.”

زمستان ها در Campodimele ممکن است سخت باشد و اغلب برف می بارد.

در حالی که بزرگان دیگر به آخر هفته ها به شهرهای اطراف محل زندگی خانواده هایشان نقل مکان کرده اند و گاهی اوقات به آنها سر می زنند ، بسیاری از خانه های استراحت شده در این دهکده قدیمی توسط فرزندان مهاجران کمپودیمله پس از جنگ که در تابستان به آنجا می روند ، خریداری شده است.

گروسی اضافه می کند: “ما افتخار می کنیم که یک جامعه بزرگ Campodimele در کانادا ، برزیل و انگلیس را احساس می کنیم که احساس می کنند ریشه خود را دارند و دوست دارند ماه های آرام را در روستای اجداد خود بگذرانند.”

“شهر ما در قلب یک ذخیره گاه طبیعی عظیم حفاظت شده با بسیاری از مسیرهای پیاده روی است که از بیابان باز می شوند. بسیاری از زیبایی و منحصر به فرد بودن آن استقبال می کنند.”

مکان های پیک نیک با میزهای چوبی و منقلهای سنگی در باغ آسیاب قدیمی برپا شده و پارک ، زمانی که توسط راهزنان و زائران مذهبی مملو از جمعیت می شود ، مرکزی برای پرورش آهوها است.

عروس روحانی ، الساندرا دی فیلیپی ، خاطرات نوستالژیک بارزی از کودکی خود در این دهکده پر جنب و جوش دارد. او یادآوری می کند که روزهای یکشنبه برای شرکت در جلسات دسته جمعی ، گپ زدن با پیرزن هایی که در پله های خیابان یا جلوی کلیسا نشسته اند ، گپ می زند.

او می گوید: “من هنوز هم می توانم آن را تصویری كنم. مملو از افراد ، خارجی ها و گروه های بازدیدكننده از بچه های مدرسه بود.”

“این یک جشن بود. اکنون هنگامی که مراسم Mass برگزار می شود ، شما فقط به تعداد معدودی که در آن شرکت می کنند برخورد می کنید. واقعاً حیف است ، این دهکده در دهه 1900 در اوج شکوه بود.

“امروز از نظر زیبایی شناختی ممکن است از بیرون زیبا باشد ، اما هیاهوی اجتماعی دیگر از بین رفته است ، آن گفتگوی چیت بزرگ پیران ما ، در آن زندگی نکرده است.”

او می افزاید: زندگی قبلاً بهتر بود.

“در 20 سال گذشته یک تغییر اساسی ، یک تخریب اجتماعی اتفاق افتاده است. دهکده خالی شده ، فضای سنتی دیگر از بین رفته است.

“وقتی جوانان جستجوی کار در شهرها را رها کردند ، بزرگترها عقب ماندند ، بنابراین وقتی پیر شدند یا بیمار شدند ، کسی که مراقب آنها نباشد ، نمی توانستند به تنهایی از پس این کار برآیند ، بنابراین مجبور شدند به خانواده خود بپیوندند. مرده اند یا در خانه های سالخوردگی قرار داده شده اند. “

‘واکنش زنجیره ای’

اردوگاه 9

قدم هایی که مادربزرگها یک بار می نشستند و غیبت می کردند.

با احترام به سیلویا مارچتی

پس از 10 سال ، د فیلیپی می ترسد تمام چیزهایی که از قلب باستانی Campodimele باقی خواهد ماند ، ورود به یک شهر ارواح “جدید” باشد.

او توضیح می دهد که در روزهای گذشته ، خانواده های روستایی دارای اقتصاد خودکفا در مقیاس کوچک بودند. بنابراین وقتی جوانان رفتند ، این پایان پایان بزرگترها بود ، که “یک واکنش زنجیره ای اجتماعی” را برانگیخت.

دی فیلیپی قسم می خورد که هرگز زادگاه خود را رها نخواهد کرد و متعهد می شود که به خوردن غذاهایی ادامه دهد که به گفته او زندگی سالم و طولانی خواهد داشت. “من به این ژن طول عمر اعتقادی ندارم ، این یک مسئله رژیم است: دوزهای روزانه سیر ، پیاز و موسیر – چیزهایی که جوانان خیلی نمی دانند.”

هرچند هنوز برای کمپودیمله تمام نشده است. در زمان های عادی غیر Covid ، رویدادها و نمایشگاه های غذا در طول تابستان برای جلب گردشگران و ارائه دستورالعمل هایی به آنها پیشنهاد می شود که به طول عمر کمک می کنند.

از جمله غذاهای محلی “معجزه آسا” می توان به سوپ یا ماکارونی با سیچرچی ، یک نسخه ابتدایی غنی از آهن نخود با عطر و طعم غنی تر ، که به زنده ماندن نسل های دهقانان اجازه داد ، اشاره کرد.

سیاموت حلزون هایی است که با نعناع طعم دار می شوند در حالی که لاینا ماکارونی دست ساز طولانی بدون تخم مرغ است که با لوبیا و پنیر ریکوتای بز خشک سرو می شود. همچنین غذاهای زیتون برتر و غذاهای شیرین بز بز و گراز وحشی وجود دارد.

گروسی اصرار دارد كه كمپودیمله هنوز هم تمام موادی را كه شهروندانش برای زندگی تا پیری رسیده لازم دارند ، دارد.

وی می گوید: “تحقیقات هنوز ادامه دارد.” “پزشکان در حال تجزیه و تحلیل گروهی از جوانان هستند و به نظر می رسد که آنها نیز دارای همین ژن هستند و از افت فشار خون و چربی خون برخوردار هستند.

“بسیاری از بزرگان هنوز خوب قدم زدن در اطراف دهکده را حفظ می کنند ، برای اسپرسو به بار می روند ، از مرغ ها و نقشه ها مراقبت می کنند.”

آیا ادامه کار کمپودیمله کافی است؟ فقط زمان می تواند بگوید.