M1: اپل از محصولات جدیدی که توسط تراشه های سیلیسیم داخلی تولید می شوند رونمایی کرد

خبرهای روز جهان

اپل برای اولین بار تراشه های جدید را در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود در ماه ژوئن طعنه زد ، با مدیر عامل تیم کوک گفت که اولین رایانه های مجهز به آنها را تا پایان سال راه اندازی می کند و کل انتقال را طی دو سال کامل می کند.

اولین تراشه داخلی شرکت Mac ، مبتنی بر تراشه های سری A که سالهاست در آیفون ها و iPad ها استفاده می شود ، M1 نام دارد. کوک آن را به عنوان “قدرتمندترین تراشه ای که تاکنون ایجاد کرده ایم” توصیف کرد.

این شرکت از سه دستگاه جدید مجهز به تراشه های M1 رونمایی کرد.

اپل از تراشه های جدید برای راه اندازی مجدد یکی از محبوب ترین لپ تاپ های خود استفاده کرد.

مک بوک ایر 13 اینچی جدید اولین دستگاهی بود که اپل با تراشه جدید M1 رونمایی کرد و طبق ادعای شرکت “سه برابر و نیم برابر سریعتر” نسبت به مدلهای قبلی خواهد داشت – و سه برابر سریعتر از آن لپ تاپ ویندوز

MacBook Air جدید اولین لپ تاپی بود که اپل با تراشه های داخلی جدید اعلام کرد.

اندازه کوچکتر و کارایی بیشتر تراشه همچنین به اپل این امکان را داد تا فن خنک نگه داشتن لپ تاپ های خود را از بین ببرد ، با این افتخار که این شرکت “کاملاً ساکت” ایر جدید است.

MacBook Air جدید با قیمت 999 دلار آغاز می شود.

مک بوک پرو

اپل همچنین تراشه جدید را به یکی از مدل های رده بالاتر خود اضافه کرده است.

M1 اکنون مک بوک پرو 13 اینچی را تأمین خواهد کرد ، این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد ، عملکرد و سرعت آن را بیشتر می کند. از دیگر ویژگی های فعال شده توسط تراشه جدید می توان به پخش سریعتر فیلم 8K و قابلیت های بهتر یادگیری ماشین اشاره کرد.

تراشه جدید M1 به پیشرفت مک مک اپل کمک خواهد کرد.

تراشه های جدید همچنین به گفته اپل “طولانی ترین عمر باتری در مک” است. Pro جدید قادر است 17 ساعت وبگردی و 20 ساعت پخش فیلم داشته باشد.

قیمت مک بوک پرو جدید 1،199 دلار خواهد بود.

مک مینی

آخرین دستگاه جدیدی که از تراشه های داخلی تغذیه می شود ، رایانه کامپکت دسک تاپ اپل ، Mac mini است.

سیستم دسک تاپ 699 دلاری ، مجهز به پورت های USB-C که به شما امکان می دهد به نمایشگر مورد نظر شما متصل شود ، گزینه ای بالاتر از عملکرد برای کاربرانی که ترجیح می دهند روی مانیتورهای بزرگتر کار کنند و نیاز به رایانه های خود برای انجام کارهای سنگین تر از لپ تاپ دارند ، ارائه می دهد. .

اپل همچنین تراشه قدرتمندتری را به سیستم دسک تاپ Mac mini خود اضافه کرده است.

پیش خرید هر سه دستگاه از روز سه شنبه باز می شود و فروش همه آنها هفته آینده آغاز می شود.

تراشه های جدید می توانند یک معامله بزرگ باشند

تحلیلگران می گویند حرکت به سمت تراشه های خاص خود به اپل و کاربرانش مزایای زیادی از جمله بهبود عملکرد و دوام باتری می دهد. از آنجا که اپل در حال حاضر از تراشه های داخلی خود در آیفون و آیپد استفاده می کند ، آوردن این قابلیت به صفحات Mac خود باعث کنترل بیشتر اپل بر روی به روزرسانی ها و تجربه کاربری اپل می شود و به برنامه ها امکان می دهد تا یکپارچه تر بین دستگاه ها کار کنند.

اپل روز سه شنبه گفت رایانه های آن با سیستم M1 و سیستم عامل جدید Big Sur اپل قادر به ادغام بهتر با سایر دستگاه های اپل هستند و به این ترتیب برنامه های آیفون و آیپد در مک استفاده می شوند.

به گفته تحلیلگران ، تراشه ها نیز کوچکتر و کارآمدتر هستند ، بدین معنی که می توانند از نظر جسمی ساختار Mac را از نظر ظاهری براق و نازک تر کنند. و استفاده از تراشه های مشابه در آیفون ها و مکینتاش ، به ویژه با رشد شبکه های 5G ، امکان لپ تاپ با قابلیت اتصال تلفن همراه را نیز فراهم می کند – اگرچه اپل هنوز تعهدات خاصی در این زمینه نداشته است.