چین برای جستجوی اولین بازیابی سنگ ماه از سال 1970 ، کاوشگر ماه را پرتاب کرد

چین برای جستجوی اولین بازیابی سنگ ماه از سال 1970 ، کاوشگر ماه را پرتاب کرد

کاوشگر Chang’e-5 که به نام الهه ماه باستان چینی ماه نامگذاری شده است ، در صدد جمع آوری موادی است که می تواند به دانشمندان در درک بیشتر ریشه و شکل گیری ماه کمک کند. این ماموریت توانایی چین برای دستیابی از راه دور نمونه از فضا را قبل از ماموریت های پیچیده تر آزمایش می کند.

در صورت موفقیت ، این ماموریت باعث خواهد شد چین تنها سومین کشوری باشد که نمونه های قمری را پس از دهه ها پیش از ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی بازیابی کرده است.

از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی لونا 2 بر روی ماه در سال 1959 ، اولین شی object ساخته شده توسط بشر که به یک جرم آسمانی دیگر رسیده است ، تعداد انگشت شماری از کشورهای دیگر از جمله ژاپن و هند مأموریت های ماه را آغاز کرده اند.

در برنامه آپولو ، که برای اولین بار مردان را بر روی ماه قرار داد ، ایالات متحده 12 فضانورد را طی 6 پرواز از سال 1969 تا 1972 به زمین انداخت و 382 کیلوگرم (842 پوند) سنگ و خاک را بازگرداند.

اتحاد جماهیر شوروی در دهه 1970 سه مأموریت بازگشت موفق رباتیک را به خدمت گرفت. آخرین نمونه ، لونا 24 ، 170.1 گرم (6 اونس) نمونه در سال 1976 از Mare Crisium یا “دریای بحران ها” بازیابی کرد.

موشک Long March-5 با کاوشگر ماه جدید چین Chang'e-5 در بالای سکوی پرتاب مرکز پرتاب فضایی Wenchang در 17 نوامبر در هاینان چین دیده می شود.

کاوشگر چین که قرار است طی روزهای آینده پرتاب شود ، سعی خواهد کرد 2 کیلوگرم (4/1 پوند) نمونه را در یک منطقه قبلاً بازدید نشده در دشت گدازه عظیم معروف به Oceanus Procellarum یا “اقیانوس طوفان” جمع آوری کند.

جیمز هد ، دانشمند سیاره ای در دانشگاه براون گفت: “منطقه نمونه ماه آپولو-لونا ، گرچه برای درک ما حیاتی است ، اما در منطقه ای انجام می شود که کمتر از نیمی از سطح ماه را شامل می شود.”

وی گفت ، داده های بعدی از مأموریت های سنجش از دور مداری ، تنوع وسیع تری از انواع سنگ ها ، کانی شناسی ها و سن را نشان می دهد تا آنچه در مجموعه های نمونه آپولو-لونا نشان داده شده است.

رئیس گفت: “دانشمندان قمری از مأموریت های بازگشت نمونه رباتیک به این مناطق مختلف حیاتی حمایت می کنند تا به س hostالات اساسی باقی مانده از اکتشافات قبلی بپردازند.”

مأموریت Chang’e-5 ممکن است به پاسخ دادن به س questionsالاتی از جمله ماه چه مدت در فضای داخلی خود آتشفشانی فعال است و چه زمانی میدان مغناطیسی آن – که کلیدی برای محافظت از هر نوع حیات در برابر تابش خورشید است – کمک کند.

ماموریت

این کاوشگر پس از قرار گرفتن در مدار ماه ، استقرار یک جفت وسیله نقلیه به سطح زمین را هدف قرار خواهد داد: یک فرودگر در زمین حفاری می کند ، سپس نمونه های خاک و سنگ خود را به یک صعود کننده منتقل می کند که با یک ماژول مدار بلند می شود و لنگر می اندازد.

در صورت موفقیت ، نمونه ها به یک کپسول برگشتی منتقل می شوند که آنها را به زمین بازمی گرداند.

رسانه های دولتی اعلام کردند که مریخ نورد قمری چین در انتهای ماه ماه را لمس می کند
چین اولین فرود ماه خود را در سال 2013 انجام داد. در ژانویه 2019 ، کاوشگر Chang’e-4 در قسمت انتهایی ماه ، اولین کاوشگر فضایی هر کشور ، را لمس کرد.

طی دهه آینده ، چین قصد دارد یک ایستگاه پایه رباتیک ایجاد کند تا اکتشافات بدون سرنشین را در منطقه قطبی جنوب انجام دهد.

این قرار است از طریق مأموریت های Chang’e-6 7 و 8 تا سال 2020 توسعه یابد و قبل از فرودهای سرنشین دار تا دهه 2030 گسترش یابد.

چین قصد دارد تا سال 2030 نمونه هایی از مریخ را بازیابی کند.

در ماه ژوئیه ، چین در اولین مأموریت مستقل خود به یک سیاره دیگر کاوشگر بدون سرنشین را به مریخ پرتاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *