نروژ ایر ممکن است از بیماری همه گیر زنده نماند

خبرهای روز جهان

ویروس کرونا ویروس کرونا و محدودیت های مسافرتی ، هواپیمایی نروژی را مجبور کرده است تا اکثر قریب به اتفاق ناوگان خود را به زمین بکشد و تقریباً همه کارگرانش را از بین برد. سهام شرکت حمل و نقل بسیار بدهکار سقوط کرده است و ذخایر نقدی آن تقریباً به پایان رسیده است.

این شرکت هواپیمایی روز سه شنبه هنگام گزارش آخرین نتایج مالی خود ، گفت: “نروژی برای ادامه فعالیت خود در سه ماهه اول سال 2021 و بعد از آن به سرمایه در گردش اضافی وابسته است.”

یک امدادگر بالقوه در حال حاضر به خط هوایی که روزی آرزو داشت تکرار شود ، پشت کرده است شرکت رایانیر (RYAAY) موفقیت کوتاه مدت در مسیرهای طولانی تر. نروژ ایر روز دوشنبه گفت که دولت نروژ ارائه کمک مالی بیشتر به آن را رد کرده و شرکت هواپیمایی را در شرایطی توصیف کرده است که “یک وضعیت چالش برانگیز است”.

مدیر عامل شرکت Jacob Schram در بیانیه ای گفت که این تصمیم “بسیار ناامید کننده است و احساس سیلی به صورت می کند.” وی گفت ، شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان از حمایت مالی قابل توجهی از دولت های متبوع خود برخوردار می شوند و شرکت هواپیمایی نروژ نیز به دلیل مشارکت در اقتصاد نروژ باید همان را دریافت کند. شرام گفت: “اینکه چطور کسی می تواند به نتیجه دیگری برسد ، درک آن غیرممکن است.”

مدیرعامل طی یک کنفرانس مطبوعاتی فراتر رفت. به نقل از فایننشال تایمز ، شرام به خبرنگاران در اسلو گفت: “من اکنون هیچ چیزی را مستثنی نمی کنم.” “این شامل می شود [bankruptcy]، اخراج ، اخراج کارگران. “

نروژ ایر در سال 1993 تاسیس شد اما تقریباً یک دهه پیش گسترش سریعی را آغاز کرد و به دنبال استفاده از الگوی تجاری پیشگامان شرکت رایان ایر در اروپا و جنوب غربی در ایالات متحده در پروازهای ماوراlantالنهر بود. در سال 2012 ، 222 هواپیما سفارش داد که بزرگترین هواپیمای تاریخ هواپیمایی اروپا است. اما این استراتژی پرخاشگرانه آن را با بدهی های کلانی روبرو کرد و وقتی شرایط به اشتباه پیش رفت ، فضای کمی برای مانور داشت.

پست جدید پیشنهادی  سهام Premarket: چگونه Dow در بالای 30،000 قرار گرفت و از یک بیماری همه گیر سرپیچی کرد

اظهارنامه درآمد روز سه شنبه نشان می دهد که نروژ ایر به شدت در مضیقه است. این ناو در طول سه ماهه سوم فقط 25 فروند از 140 هواپیمای خود را اداره می کرد و تعداد مسافران از 10.5 میلیون در مدت مشابه سال گذشته به 1 میلیون کاهش یافت.

ضرر عملیاتی سه ماهه این شرکت 2.8 میلیارد تاج (310 میلیون دلار) بود ، در حالی که درآمد 91٪ از سال قبل به 1.3 میلیارد تاج (143 میلیون دلار) کاهش یافت. وجوه نقد و پول نقد در پایان ماه سپتامبر به 3.4 میلیارد کرون (376 میلیون دلار) کاهش یافت.

شرام گفت که تصمیم دولت برای عدم کمک ، وی را مجبور می کند تعداد افراد شاغل در ماه های آینده را به 600 نفر کاهش دهد ، این بیش از 10 هزار نفر قبل از همه گیری است. تعداد بیشتری هواپیما از مدار خارج می شوند و شرکت هواپیمایی تعداد مسیرهای داخلی را که پرواز می کند کاهش می دهد.

بزرگترین ضربه بوئینگ در سفارشات تاکنون: نروژی 97 جت را لغو می کند

روز سه شنبه گفت: “این شرکت در حال ارزیابی اثرات وضعیت فعلی با هدف حفاظت از منافع کلیه سهامداران است.”

تحلیلگران برنشتاین گفتند كه تصمیم دولت برای عدم پشتیبانی “ادامه فعالیت شركت را دشوار خواهد كرد”.

دانیل روسکا و الکس ایروینگ در یک یادداشت تحقیقاتی نوشتند: “به احتمال زیاد این تصمیم ، همراه با اقدامات ادامه دار قفل ، خط پایان شرکت خواهد بود. امید چندانی برای بازیابی هرگونه سهام از این تجارت نیست.”

در حالی که سایر سهام شرکت های هواپیمایی روز دوشنبه با امید به اینکه واکسن ویروس کرونا باعث بهبود سفر می شود ، افزایش یافت ، سهام نروژی 13٪ سقوط کرد سهام در روز سه شنبه نسبتاً بالاتر بود ، اما هنوز هم امسال بیش از 98 درصد ارزش خود را از دست داده است.

پست جدید پیشنهادی  کوکوویل 19 درخت را به یاد جانهای از دست رفته در اثر گردباد مارس کاشت